Ogniwo Sopot nie obroniło mistrzostwa Polski w rugby. Orkan Sochaczew sprawił niespodziankę ZDJĘCIA

Przemysław Świderski
Ogniwo Sopot nie zdobyło czwartego mistrzostwa Polski z rzędu w rugby. W finałowym meczu przegrało u siebie z Orkanem Sochaczew 16:17.

Ogniwo do meczu finałowego przystąpiło w roli faworyta. Musiało jednak obejść się smakiem, bo Orkan zaskoczył obrońców tytułu i po emocjonującym meczu drużyna z Sopotu musiała uznać wyższość rywala i przyjąć srebrne medale za wicemistrzostwo Polski.

To był mecz, w którym rzeczywiście spotkały się dwa najlepsze zespoły w tym sezonie. Orkan świetnie zaczął to spotkanie, bo od prowadzenia 10:0. Podrażnione Ogniwo zabrało się do odrabiania strat i tak sztuka udała się jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Punkty z przyłożenia zdobył Kacha Kawtaradze, a z rzutów karnych skutecznie kopał Wojciech Piotrowicz. Remis po pierwszej połowie zwiastował ogromne emocje w dalszej części spotkania.

I tak rzeczywiście było. Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze i wydawało się, że drużyna z Sopotu pewnie zmierza po czwarty tytuł mistrzów Polski z rzędu. Ogniwo prowadziło 16:10, ale nie utrzymało tej przewagi. Orkan odrabiał straty, a Pieter Willem Steenkamp z trudnej pozycji zdobył punkty z podwyższenia i dał prowadzenia Orkanowi 17:16. Ogniwo z determinacją rzuciło się do ataku, ale nie odwróciło już losów spotkania. Orkan sięgnął po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski.

Bez medalu sezon skończyła Lechia Gdańsk, która w spotkaniu o trzecie miejsce przegrała u siebie z zespołem Up Fitness Skra Warszawa.

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 16:17 (10:10)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 11, Kacha Kawtaradze 5 - Pieter Willem Steenkamp 7, Mateusz Pawłowski 5, Michał Kępa 5

Ogniwo: Kawtaradze, Burek, Fidler - Mokrecow, Mroziński, Wilczuk - Powała-Niedźwiecki, Grabowski - M. Plichta - Piotrowicz - Mrowca, Burrows, Haznar, Olszewski - Żuk. Rezerwa: Bachurzewski, Karol, Ciwciwadze, Zeszutek, Graban, Anuszkiewicz, Drewczyński, Wołowczyk

Orkan: Baumann, Gadomski, Polakowski - Meyer, Pawłowski, A. Szwarc - Budnik, Jansen - D. Plichta - Steenkamp - Krześniak, Fursenko, M. Szwarc, Wróbel - Kępa. Rezerwa: Lewandowski, Gołębiowski, Zieliński, Młyńczak, Petlak, Sadowski, Rakowski