Ogniwo Sopot nie dało rady młodym zawodnikom Lechii II Gdańsk w regionalnym Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Ogniwo Sopot - Lechia II Gdańsk w meczu regionalnego Pucharu Polski (23.09.2020) Przemyslaw Swiderski
Regionalny Puchar Polski na Pomorzu 2020. Występujące w klasie okręgowej Ogniwo Sopot podejmowało w środowy wieczór rezerwy Lechii Gdańsk. Na boisku na sopockim Przylesiu górą był młody zespół trenera Dominika Czajki. Biało-zieloni wygrali 4:1 i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Ogniwo Sopot - Lechia II Gdańsk relacja

Występujące w klasie okręgowej Ogniwo Sopot i reprezentujące IV ligę rezerwy Lechii Gdańsk spotkały się w środowe popołudnie na boisku przy ul. 23 Marca w Sopocie. Co ciekawe, było to pierwsze oficjalne spotkanie tych zespołów. Stawką meczu był natomiast awans do czwartej rundy gdańskiej części rozgrywek regionalnego Pucharu Polski.

Faworytem był młody zespół Lechii, który już od pierwszych minut narzucił swoje warunki gospodarzom. Drugi zespół biało-zielonych, prowadzony przez trenera Dominika Czajkę, mógł wyjść na prowadzenie już w 1 minucie, ale Mateusz Borcuch trafił instynktownie interweniującego Bartłomieja Barczaka. Skrzydłowy biało-zielonych poprawił się 8 minut później, kiedy otworzył wynik spotkania.

W 36 minucie zrobiło się gorąco przy ławce Ogniwa, gdzie grupa sopocian z trenerem Damianem Hebdą na czele nie mogła pogodzić się z decyzją arbitra. Sędzia wskazał na rzut karny, po tym jak po zagraniu głową Dominika Majera futbolówka odbiła się od ręki interweniującego w polu karnym Bartłomieja Pfeiffera. "Jedenastkę" na gola zamienił Maciej Kaczorowski.

Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali się poddawać. Co prawda na 3:0 podwyższył Marek Niewiadomski, ale chwilę później kontaktowe trafienie zaliczył Tomasz Błaszczykowski, kapitan Ogniwa. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a Barczaka pokonał w 80 minucie Mikołaj Rakowski.

Do czwartej rundy rozgrywek w gdańskim okręgu awansowała więc Lechia II Gdańsk. Losowanie wyłoni, z kim biało-zieloni zmierzą się 7 października. Do tego etapu przeszły też m.in. Jaguar Gdańsk, Arka II Gdynia, MKS Władysławowo, Cartusia Kartuzy, NL6 Gdynia, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Wierzyca Pelplin czy Orkan Rumia.

Ogniwo Sopot – Lechia II Gdańsk 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Borcuch (9), 0:2 Maciej Kaczorowski (37-karny), 0:3 Marek Niewiadomski (69), 1:3 Tomasz Błaszczykowski (73), 1:4 Mikołaj Rakowski (80)

Ogniwo: Barczak – Cebulski, Jakubiak, Błaszczykowski, B. Pfeiffer (54 Plesiak) – Galuhn (54 Hebda), Smulski – Kowalkowski (63 Pomaski), Bloch, Witoszko (46 Moszczyński) - Czecholiński (54 Muła)

Lechia II: Prange – Pietrzak (46 Sadowski), Drzazga, Duraj, Majer - Borcuch (63 Sumiński), Rakowski, Kaczorowski, Ricardo (76 Wiewiórski), Skibiniauskas (46 Mosur) - Sadło (55 Niewiadomski)