Odszedł Bronisław Lis

  Odszedł Bronisław Lis

  Alicja Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od czwartku Sierakowice pogrążone są w żałobie. Zmarł Bronisław Lis. Był mieszkańcem i prężnym biznesmenem tej gminy, ale też wielkim mecenasem kultury i sportu. Szczególnie pokochał tenis stołowy.
  To z jego inicjatywy już dwukrotnie klub sportowy z Sierakowic organizował turniej tenisa stołowego im. Andrzeja Grubby, z udziałem wielu znanych i utytułowanych tenisistów Polski.

  W sobotę w Sierakowicach o godz. 11 w kościele pw. św. Marcina żegnamy nie tylko właściciela jednego z najbardziej znanych na Kaszubach i Pomorzu zakładów mięsnych, ale też człowieka - społecznika, który nie był obojętny na ludzkie nieszczęścia.

  Bronisław Lis miał jeszcze jedną miłość - Kaszuby. Patronował i wspierał akcje "Polski Dziennika Bałtyckiego" podkreślające kaszubskie korzenie, kulturę, tradycje. Uczestniczył m.in. w wydaniu płyt z kaszubskimi kolędami, zjeździe Kaszubów i wspólnym ich zdjęciu na Rynku w Kartuzach, jest też "królem" na karcie do popularnej gry w kaszubską baśkę.

  Był też z nami od początku akcji "Wybierz sobie Mikołaja" i zawsze prezentem obdarowywał nie jednego, a kilkoro czytelników. Bronisław Lis miał 55 lat, od ponad roku walczył z chorobą nowotworową. Niestety, przegrał.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo