Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odejścia z gazowej spółki za odprawy nawet 100 tys. zł

JKL
Odejścia z gazowej spółki za odprawy nawet 100 tys. zł
Odejścia z gazowej spółki za odprawy nawet 100 tys. zł Przemysław Świderski
Ponad 1,3 tys. pracowników zgłosiło się do programu dobrowolnych odejść, przeprowadzonego przez Polską Spółkę Gazownictwa, w ramach uzgodnionego ze związkami zawodowymi osłonowego programu racjonalizacji zatrudnienia. Na terenie, który obejmuje gdański oddział, czyli w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, części warmińsko-mazurskiego oraz trzech gminach z województwa zachodniopomorskiego, na dobrowolne odejście zdecydowało się ponad 220 pracowników. Spośród nich ci legitymujący się największym stażem pracy mogą liczyć na odprawy przekraczające 100 tys. złotych.

PSG, największy w kraju dystrybutor paliw gazowych, kończy zainicjowany w 2013 roku proces restrukturyzacji. Jednym z jego ostatnich elementów jest właśnie program dobrowolnych odejść. Pracownicy, którzy przystąpią do programu, mogą liczyć na wysokie rekompensaty, pozwalające wejść na nowo na rynek pracy. Z kolei pracodawcy PDO pozwala przeprowadzić restrukturyzację w sposób sprawny i zgodny z zasadami dialogu społecznego oraz oczekiwaniami pracowników.

- Sukces programu przeszedł nasze oczekiwania. Zgłosiło się przeszło 1,3 tysiąca osób. Ta forma optymalizacji zatrudnienia pozwoliła zrealizować założone przez spółkę cele restrukturyzacyjne, z korzyścią dla pracowników - tłumaczy  Sylwester Bogacki, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Oszczędności, które da PDO, zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę. Przedsiębiorstwo, które dystrybuuje blisko 90 proc. gazu na polskim rynku, zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 12 mld zł w budowę i modernizację gazociągów.

Na terenie Oddziału w Gdańsku do Programu Dobrowolnych Odejść zostały zakwalifikowane 222 osoby.

- Zgodnie z porozumieniem z organizacjami związkowymi Spółka przygotowała korzystny dla pracowników Program Racjonalizacji Zatrudnienia, który obowiązywać będzie do końca 2016 roku. W chwili obecnej trwają projekty efektywnościowe, po których zakończeniu będzie można mówić o optymalnym poziomie poszczególnych funkcji w jednostkach organizacyjnych - informuje Joanna Kaniuka z biuro komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa oddział w Gdańsku.

Firma jest także w trakcie reorganizacji jednostek terenowych.

- Proces ten jest naturalną kontynuacją zmiany w obszarze dystrybucji paliwa gazowego w GK PGNiG, rozpoczętej w lipcu 2013 r. konsolidacją sześciu spółek dystrybucyjnych. Podstawowym celem podjętych działań jest ujednolicenie we wszystkich oddziałach PSG struktur organizacyjnych oraz zadań, jakie mają być  realizowane przez Rejony Dystrybucji Gazu. Tym samym w Oddziale w Gdańsku z dniem 30 kwietnia br. część Punktów Dystrybucji Gazu zostanie przekształcona w Placówki, a zadania niektórych Punktów, w tym Punktu Dystrybucji Gazu w Kwidzynie, zostaną przejęte przez inne jednostki terenowe. Planowane zmiany mają przede wszystkim charakter organizacyjny i w żaden sposób nie wpłyną na komfort i bezpieczeństwo odbiorców gazu. Docelowo mają przyczynić się m.in. do zapewnienia jak najwyższej efektywności oraz zwiększenia poziomu obsługi klienta - dodaje Joanna Kaniuka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki