Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Zagłębiem. Wolski najlepszy

JCZ
Karolina Misztal
Lechia Gdańsk powróciła na zwycięskie tory. U siebie wygrała z Zagłębiem Lubin 1:0. Dużo dała jej gra Rafała Wolskiego. To był jeden z lepszych jego występów w tym sezonie. Przyznaliśmy mu najwyższą notę.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Dusan Kuciak (7) – Nawet po gwizdku sędziego toczył boje z zawodnikami Zagłębia i je wygrywał. Duży spokój na przedpolu, na linii. Nie popełnił chyba ani jednego błędu.

Paweł Stolarski (5) - Zagrał zamiast Grzegorza Wojtkowiaka. Bez zarzutu. Sporo biegał, sporo walczył.

Rafał Janicki (6) – Nie dał powodów do niepokoju. Spokojny występ. Górował w powietrzu i na ziemi. Pewny punkt przy stałych fragmentach.

Mario Maloca (6) – Zrehabilitował się za wpadki z Legią Warszawa. Rozegrał naprawdę dobry mecz. Czasami w surowy sposób wyjaśniał sytuację, ale najważniejsze ze skutecznie.

Jakub Wawrzyniak (5) - Czasami był za daleko od rywali. Z drugiej strony czy aby na pewno mógł liczyć na asekurację? Malocy owszem, ale reszty?

Flavio Paixao (5) – Już w 1 minucie mógł wpisać się na listę strzelców, gdy zmienił tor lotu piłki. Spuścił z tonu w drugiej połowie. Został zmieniony krótko przed końcem.

Ariel Borysiuk (6) – Sporo wyczyścił w pierwszej części spotkania. W końcówce natomiast odpalił dwie niesamowite bomby (jak z Cracovią). Po drugiej piłka odbiła się od poprzeczki.

Milos Krasić (5) – Początek miał niezły. Widział kolegów z przodu. Gdyby Wolski nieco lepiej kopnął, cieszyłby się z asysty. W drugiej połowie obniżył loty, dlatego taka ocena a nie inna.

Rafał Wolski (7,5) – Zdecydowanie piłkarz meczu. Dał mnóstwo dobrego – szczególnie przed przerwą. Dryblował, strzelał... Po prostu robił różnicę. Pięknie otworzył kolegom drogę do bramki. Asysta drugiego stopnia warta zapamiętania.

Lukas Haraslin (6) – Był aktywny. Pokazywał się do gry, chętnie wymieniał podania i walczył na boku. Po jego dograniu strzelił Marco Paixao.

Marco Paixao (6) – Dogonił brata. Tak jak on ma już dziesięć trafień. Znalazł się tam gdzie powinien i dobrze wykończył akcję. Ważny gol, bo na wagę trzech punktów.

Weszli z ławki:
Joao Nunes (5) – Dostał nieco ponad 30 minut, żeby zagęścić środek pola. Przyzwoita zmiana.
Grzegorz Kuświk i Simeon Sławczew zagrali za krótko, by ich rzetelnie ocenić.

EKSTRAKLASA w GOL24

#Top Sportowy24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Zagłębiem. Wolski najlepszy - Gol24