Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 13min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Oceanarium w Gdańsku powstanie obok stadionu Energa Gdańsk

red
W Gdańsku powstanie oceanarium? Rozpoczęły się negocjacje z partnerem biznesowym Areny Gdańsk odnośnie koncepcji zagospodarowania terenu przy Stadionie Energa Gdańsk. Komisja Konkursowa, spośród dwóch ofert wybrała konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future SA z Wrocławia.

Spółka PFI Future, która wygrała konkurs na partnera biznesowego Areny Gdańsk, przedstawiło ideę budowy oceanarium wraz z kompleksem hotelowym i "egzotyczną laguną". Komisja konkursowa oceniła te propozycję za najbardziej atrakcyjną dla terenu przy Stadionie Energa Gdańsk. Koncepcja ta jest również spójna z układem architektoniczno-urbanistycznym otoczenia i planem miejscowym.

Czytaj też: Hotelowy boom w Trójmieście. Przybywa turystów i miejsc noclegowych

OCEANARIUM GDAŃSK

- Obie oferty wnoszą ciekawe spojrzenie na możliwości rozwoju przemysłu czasu wolnego w Gdańsku.W naszym przeświadczeniu idea przedstawiona przez PFI Future SA z Wrocławia może być atrakcyjnym uzupełnieniem istniejącej oferty turystycznej Gdańska. Teraz przystępujemy do negocjacji, w których ustalimy szczegóły związane z realizacją projektu. Negocjacje potrwają trzy miesiące i zakończą się podpisaniem Umowy - podsumowuje Andrzej Bojanowski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk.

OCEANARIUM OBOK STADIONU ARENA GDAŃSK

Po pomyślnym zakończeniu negocjacji, zadaniem PFI Future S.A. będzie budowa oraz zarządzanie powstałym obiektem. Podpisanie umowy planowane jest pod koniec 2017 roku. Prace budowlane według przewidywań mają rozpocząć się na początku 2019 roku, a zakończyć w ciągu pięciu lat od podpisania umowy.

Zobacz też: Pierwszy w Polsce tor Crazy Cart

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

P
Prezydent

Widać prezydenci Gdańska wiedzą jak doić kasę miasta na własne interesy

Dodaj ogłoszenie