Obwodnica Kartuz. Zakończenie pierwszego etapu przed terminem

Lucyna PuzdrowskaZaktualizowano 
STRABAG
Budowa pierwszego etapu obwodnicy Kartuz zbliża się ku końcowi. Wykonawca inwestycji, firma STRABAG, planuje oddanie drogi do końca października, czyli 2 miesiące przed terminem. Obecny stan zaawansowania prowadzonych prac wynosi już 80 procent.

Jak informuje Adam Burkacki, kierownik robót przy budowie obwodnicy Kartuz, Firma STRABAG wykorzystała dogodne warunki pogodowe w miesiącach zimowych i wiosennych, a także zaangażowała znaczne siły, by jak najszybciej udostępnić newralgiczną drogę mieszkańcom Kartuz i okolicznych miejscowości.

Oddanie do użytku inwestycji przed planowanym terminem spowoduje zmniejszenie zatorów na drogach dojazdowych do Kartuz od strony Wejherowa i Gdańska.

Już w połowie sierpnia, pomimo trwających jeszcze prac wykończeniowych na ciągu pieszo-rowerowym oraz wjazdach na posesje, STRABAG uruchomił przejezdność ul. Węglowej.
- Do końca września powstanie także ogrodzenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz zakończone zostanie obsiewanie terenów zielonych - mówi Adam Burkacki. - Do tej pory wykonaliśmy już prace związane ze wzmocnieniem podłoża na trasie zasadniczej i 95 procent robót ziemnych. W stu procentach zostały zbudowane warstwy konstrukcyjne nawierzchni niebitumiczne, około 80 procent warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej i 20 procent warstwy ścieralnej. Stan zaawansowania prac na chodnikach, ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych wynosi obecnie 65 procent Zgodnie z harmonogramem zakończyliśmy także budowę dwóch rond na wlotach do Kartuz od strony Gdańska oraz od strony Wejherowa.

W ramach kontraktu STRABAG przebudowuje drogę wojewódzką 224 od Grzybna do skrzyżowania z ulicą
3 Maja i buduje nowy odcinek jezdni od skrzyżowania ulic Węglowej i 3 Maja, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 211 (ul. Gdańska). W ramach kontraktu przebudowie podlega również ul. Węglowa na długości 680 metrów.

Inwestycja jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość kontraktu wynosi 14,6 mln zł netto. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Obwodnica Kartuz to jedna z dwóch tego typu inwestycji prowadzonych przez STRABAG na terenie Kaszub. Drugą jest budowana niemal w tym samym czasie obwodnica Kościerzyny.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie