O pomoc dla Gruzji

  O pomoc dla Gruzji

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Klub Prawa i Sprawiedliwości w gdańskiej Radzie Miasta Gdańska zwrócił się do prezydenta z apelem o przekazanie co najmniej 100 tys. zł na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Gruzji.
  - Gdańsk, jako kolebka Solidarności, powinien dać przykład innym samorządom na Pomorzu i w Polsce i przekazać środki na pomoc humanitarną dla Gruzji - mówi Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS. - Zwracamy się z rezolucją do prezydenta, żeby wygospodarował te pieniądze i przekazał je Gruzji.

  Radni przyznają, że wiedzą, iż bezpośrednie przekazanie pieniędzy przez gminę jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych, jednak liczą na to, że prezydent znajdzie rozwiązanie, które będzie zgodne z prawem.


  - Mamy nadzieję, że prezydent nie będzie się zasłaniał stroną prawną, tylko znajdzie rozwiązanie, na przykład zaapeluje do przedsiębiorców o pomoc - mówi Koralewski. - Te 100 tysięcy złotych to i tak symboliczna kwota - dodaje.

  Tymczasem prezydent wydaje się zniesmaczony pomysłem radnych PiS.
  - To zła praktyka, gdy radni ułatwiają sobie życie i pukają do książeczki czekowej prezydenta, zamiast samemu wziąć puszki, pochodzić po ulicach Gdańska, samemu się opodatkować i dać coś na ofiary wojny w Gruzji - mówi Paweł Adamowicz. - Nie zgadzam się z tą filozofią, nie wydaje mi się to szczere. Sam już dawno wydałem polecenie Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, by nawiązał współpracę z organizacją pozarządową wspierającą Gruzję. My tej organizacji po prostu kupimy konkretne rzeczy, takie które są potrzebne Gruzinom. A pieniędzy i tak nie możemy dać, bo to niezgodne z prawem - tłumaczy prezydent.

  To, jakie rzeczy kupi miasto, by przekazać potrzebującycm w Gruzji, i ile na to wyda, okaże się najprawdopodobniej w ciągu tygodnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo