O awans będą walczyć w barażach

Zespół UKS PCM Kościerzyna przegrał ostatni mecz tego sezonu z ekipą AZS AWFiS Łączpol, w efekcie czego to gdańska drużyna wywalczyła bezpośredni awans do elity kobiecej piłki ręcznej.

Stawką pojedynku w Gdańsku, w którym zmierzyły się - miejscowy AZS AWFiS Łączpol i UKS PCM Kościerzyna, było zajęcie pierwszego miejsca w tabeli, a co za tym idzie, bezpośredni awans do Superligi.

Już pierwsze minuty tego meczu pokazały, że zawodniczki obu zespołów są bardzo zdenerwowane, co było widoczne szczególnie w grze ofensywnej. Świadczy o tym chociażby wynik z 15 minuty spotkania, kiedy to gospodynie miały na swym koncie 5 bramek, natomiast kościerzynianki tylko 2 trafienia. Piłkarki z Gdańska nie popisały się skutecznością w ostatnich 10 minutach pierwszej odsłony, ponieważ zdołały rzucić zaledwie jedną bramkę. Warto w tym miejscu wspomnieć, że znakomicie w bramce kościerskiego zespołu spisywała się Dominika Brzezińska.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:8 dla Gdańska. W drugiej części kibice obserwowali bardzo wyrównaną grę. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego zespół z Kościerzyny prowadził różnicą dwóch bramek. Jednak gdańszczanki mocno się zmobilizowały i odrobiły straty, a na 3 minuty przed końcem to one wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:15 dla gdańskiego zespołu.
Podopiecznym Dariusza Męczykowskiego przyjedzie więc walczyć o awans w barażach, w których zagrają z Samborem Tczew. Pierwszy mecz w niedzielę o godz. 15, natomiast drugi w środę.

- Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z Tczewem - mówi Marcin Modrzejewski, dyrektor UKS PCM Kościerzyna. - Jeżeli dziewczyny zagrają z pełną determinacją, konsekwencją, przy odrobinie szczęścia, to możemy być optymistami