Nowy zastępca wójta gminy Kościerzyna

  Nowy zastępca wójta gminy Kościerzyna

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  We władzach gminy Kościerzyna doszło do zmian. Na stanowisko zastępcy wójta został powołany Tomasz Nadolny. Zastąpił Włodzimierza Graffa.
  Włodzimierz Graff pełnił do niedawna zarówno funkcję sekretarza, jak i zastępcy wójta gminy Kościerzyna. Jak podkreśla wójt gminy Waldemar Tkaczyk, świetnie wywiązywał się ze wszystkich obowiązków.

  - Jednak z nowym rokiem zmieniły się przepisy, które mówią o wyodrębnieniu stanowiska sekretarza, jak i zastępcy wójta - mówi Waldemar Tkaczyk. - Nie ma prawnej możliwości łączenia tych funkcji i stąd wynikają przeprowadzone zmiany. Przed podjęciem decyzji rozmawiałem z panem Graffem, dając mu możliwość wyboru między stanowiskiem sekretarza a zastępcy wójta. Zdecydował się na to pierwsze.

  Waldemar Tkaczyk zaznacza, że sekretarzowi nie zabraknie w najbliższym czasie pracy. Będzie on odpowiadał między innymi za przeprowadzenie gruntownej informatyzacji Urzędu Gminy.
  Na swego zastępcę Waldemar Tkaczyk wybrał Tomasza Nadolnego, który przed otrzymaniem nominacji pełnił funkcję kierownika Zakładu Usług Turystycznych gminy Kościerzyna.

  - Bardzo uważnie przyglądałem się pracy Tomasza Nadolnego, począwszy od momentu, kiedy był szeregowym urzędnikiem - stwierdza wójt gminy. - Sprawdził się w wielu zadaniach. Jest to osoba dynamiczna i młoda, a na młodych trzeba w dzisiejszych czasach stawiać. Przed nim trudne zadanie, ponieważ będzie odpowiadał za pozyskiwanie środków unijnych.

  - Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa - powiedział nowy zastępca wójta.
  - Nominację traktuję jako wyraz zaufania i nowe wyzwanie, któremu będę się starał podołać.
  Tomasz Nadolny ma 32 lata i pracuje w Urzędzie Gminy od czterech lat. Trafił do niego ze Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Pracę w gminie rozpoczynał jako referent w Zakładzie Usług Turystycznych. Dwa lata temu został jego kierownikiem.

  Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Politechniki Koszalińskiej, a także studiów podyplomowych handlu zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo