Nowy Zarząd Województwa Pomorskiego. Mieczysław Struk ponownie marszałkiem

Kazimierz Netka
Marszałek i jego zastępcy (u góry od lewej): Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Krzysztof Trawicki oraz pozostali członkowie zarządu (na dole): Ryszard Świlski i Hanna Zych-Cisoń
Marszałek i jego zastępcy (u góry od lewej): Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Krzysztof Trawicki oraz pozostali członkowie zarządu (na dole): Ryszard Świlski i Hanna Zych-Cisoń Archiwum DB
Sejmik Województwa Pomorskiego we wtorek, 2 grudnia 2014 r. wybrał Mieczysława Struka na marszałka województwa pomorskiego. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparły 24 osoby, 9 osób wstrzymało się od głosu. Wybrano też pozostałych członków Zarządu Województwa Pomorskiego

Usprawnianie transportu drogowego i kolejowego w Pomorskiem oraz poprawa konkurencyjności regionalnej gospodarki - to między innymi zadania, które stawia przed sobą Mieczysław Struk.

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmik przegłosował także kandydatury przedstawicieli do zarządu zaproponowane przez Struka. Niespodzianek nie było.

Skład nowego Zarządu Województwa Pomorskiego:

  • Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego
  • Wiesław Byczkowski - wicemarszałek województwa pomorskiego
  • Krzysztof Trawicki – wicemarszałek województwa pomorskiego
  • Hanna Zych-Cisoń – członek Zarządu Województwa Pomorskiego
  • Ryszard Świlski – członek Zarządu Województwa Pomorskiego

W ramach umowy koalicyjnej z PSL fotel wicemarszałka objął Krzysztof Trawicki, lider ludowców na Pomorzu, a także były wójt Zblewa.

Koalicja PO-PSL będzie teraz kształtować cele na najbliższe lata, a marszałek do współpracy zaprasza też opozycję. We wtorek dziękował radnym PiS, że wstrzymali się od głosu podczas jego wyboru. - I nie ma w tych słowach hipokryzji. Dziś państwo jako opozycja nie mówicie przecież "nie" i widać z tego, że chcecie się przyglądać mojej pracy - powiedział Struk.

Czytaj też: Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jan Kleinszmidt został przewodniczącym [ZDJĘCIA]

Marszałek Mieczysław Struk

Marszałek Mieczysław Struk urodził się 1 stycznia 1961 roku w Jastarni na Półwyspie Helskim. Jest absolwentem puckiego Liceum Ogólnokształcącego. Edukację kontynuował na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz 3–letnie studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Od 1990 roku przez 12 lat był burmistrzem Jastarni, a od ponad 16 lat jest radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

"W czasie sprawowania funkcji burmistrza wspierał wiele ekologicznych rozwiązań na obszarze Zatoki Gdańskiej m.in. kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno – ściekowej Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej, projektu budowy ścieżek rowerowych wokół Zatoki Puckiej, projektu budowy sieci przystani żeglarskich i wędkarskich oraz udostępnienia fortyfikacji wojennych w Rejonie Umocnionym Hel dla turystów - czytamy w komunikacie przysłanym przez rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Jest Kaszubą. W czasie wizyty na Pomorzu Papieża Jana Pawła II był organizatorem pielgrzymki morskiej społeczności rybackich gmin Zatoki Puckiej, na spotkanie z Ojcem Świętym w Sopocie. Żonaty, ma dwie córki. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Posiada uprawnienia kapitana jachtowego i motorowodnego".

Mieczysław Struk od 2005 r. zasiada w Zarządzie Województwa Pomorskiego, a nieprzerwanie od 22 lutego 2010 roku pełni funkcję Marszałka Województwa Pomorskiego. Za dotychczasową działalność został wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki, tzw. samorządowym Oscarem.

Więcej na ten temat przeczytasz w środowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 3.12.2014 r. albo kupując e-wydanie gazety

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

WYNIKI GŁOSOWANIA W WOJ. POMORSKIM

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
StaN

Struk pochodzi z Jastarni.Odbił się chłopisko od swoich korzeni i robi tzw."karierę" w metropolii.Wchłonięty został przez kolesi z PO,i podporządkowany im dba tylko o Gdańsk.Na północ od Sopotu niewiele co go obchodzi,a wypowiadając się publicznie o tych terenach rysują mu się na brodzie coraz większe bruzdy.Obudź się Panie Marszałku i spójrz w kierunku,gdzie Twoje korzenie.PO nie jest wieczne,a wspieranie kandydatów tej partii w Wejherowie i Słupsku,przyniosło korzyść ich konkurentom.

K
Kol66

Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia pana Struka można obiektywnie stwiedzić, że inwestował i rozwijał tylko trójmiasto i jego okolice. Całkowicie natomiast zlekceważył pozostałą część województwa. Dla Kociewia i Starogardu ponowny wybór na stanowisko marszałka to bardzo zła wiadomość a nawet porażka.

s
spice

słowo... co ciacho na zdjęciu to D Beckham

R
REALISTA

OSIAGNIECIA TEGO PANA MARSZALKA SA PRZEOGROMNE CALKOWICIE ZMIENIAJACE OBLICZE PO morza. TYLKO WSIASC NA ROWER I POdziwac te platformerskie dziela ,ZE SCIEZEK ROWEROWYCH WIDAC LEPIEJ I ZAWSZE BLIZEJ LUDZI.CZEKAMY NA DALSZE WSPIERANIE I ORGANIZOWANIE.

w
wirecki

W głowę zachodzimy, komu i po co ten cały sejmik, jego zarząd i wybrańcy. Po diabła te starostwa i rady powiatu, jak np. w Lęborku na trzy gminy. Oby to wszystko nie przybrało wariantu greckiego, kiedy ulica powiedziała: dość! Tymczasem dziękujmy za reformę samorządową niejakiemu Buzkowi. Obiecał tylko jedno przebudzenie w innej Polsce, a ile ich już było...

A
An

zarówno tych co głosowali jaki tych mieszkańców, którym nie chciało się podnieść cztery litery ... i pójść na wybory.

p
precz z PO&PiS

..dalej bedzie kolesiostwo, układy, korupcja, brud i interesy dla wzbogacenia własnej kieszeni - pozytku dla mieszkańców od lat nie ma zadnego

Dodaj ogłoszenie