Nowy wiceprezydent Gdańska od dziś zaczyna pracę w Urzędzie Miejskim. To Alan Aleksandrowicz

Ewelina OleksyZaktualizowano 
Alan Alaksandrowicz wiceprezydentem Gdańska Karolina Misztal
Alan Aleksandrowicz, dotychczasowy prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, od dziś zaczyna pracę jako wiceprezydent do spraw inwestycji. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandrę Dulkiewicz.

Aktualizacja:

Alan Aleksandrowicz, pytany przez "Dziennik Bałtycki" na czym chce się w pierwszej kolejności skupić w nowej pracy, odpowiada:

-W ciągu najbliższych miesięcy planuję dokonać przeglądu projektów i zadań z podległego mi zakresu. Chciałbym sprawdzić na jakim są etapie realizacji, czy występują w ich realizacji jakieś ryzyka, tak by mieć wiedzę potrzebną do ich prowadzenia. Podobnie chcę dokonać przeglądu procedur administracyjnych w zakresie podległych mi zadań. Chciałbym zobaczyć, czy jest możliwość by uczynić je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców. W swoich planach mam również przyjrzenie się procedurom budowlano-inwestycyjnym pod kątem dobrej współpracy z przedsiębiorcami i podmiotami gospodarczymi- informuje Alan Aleksandrowicz -Dużym wyzwaniem dla mnie jest wdrożenie się w nową perspektywę unijną 2021-2027. W najbliższym czasie będę zapoznawał się z trwającymi oraz planowanymi projektami, które mają dofinansowanie ze środków europejskich.W najbliższych miesiącach planuję również spotkać się z zarządami dzielnic, by porozmawiać o bieżących pracach i potrzebach remontowo-inwestycyjnych- dodaje.

Wcześniej pisaliśmy:

Alana Aleksandrowicza prezydent Aleksandra Dulkiewicz powołała na stanowisko wiceprezydenta 15 kwietnia. Wtedy też poinformowała, że swoją pracę w magistracie Aleksandrowicz rozpoczyna od 6 maja, czyli od dziś. I tak się stało. Dziś nowy wiceprezydent został zaprzysiężony.

- Nasza drużyna to mieszanka doświadczenia i miłości do Gdańska. Alan Aleksandrowicz całe swoje życie zawodowe związał ze służbą publiczną na różnych szczeblach –uzasadniała wybór nowego zastępcy prezydent Dulkiewicz - To on wymyślił i stworzył Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego. Ma spojrzenie osoby, która z jednej strony zna procedury i przepisy, a z drugiej wie, czego oczekują przedsiębiorcy, inwestorzy i pracownicy.

Czytaj także

Alan Aleksandrowicz obejmie działkę, za którą jako wiceprezydent odpowiadała Dulkiewicz, czyli prowadzone przez miasto inwestycje. Wśród nich jest m.in. budowa wiaduktu Biskupia Górka, którą Aleksandrowicz już odwiedził. W jego kompetencjach będzie też m.in. architektura, urbanistyka oraz geodezja.

Aleksandrowicz pełni nadzór nad Wydziałem Programów Rozwojowych, Wydziałem Urbanistyki i Architektury, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Skarbu, Wydziałem Geodezji, Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Hevelianum. Do kompetencji zastępcy należeć będą m.in. działania strategiczne w zakresie inwestycji oraz w zakresie gospodarowania nieruchomościami Miasta. Wśród pozostałych spraw są również m.in.: nadzór nad tworzeniem i realizowaniem projektów finansowych z funduszy zewnętrznych w tym z UE, współpraca w zakresie zapewnienia atrakcyjności Miasta dla inwestorów oraz w sprawach z zakresu gospodarki morskiej.

- Bardzo dziękuję pani prezydent za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie funkcji zastępcy prezydenta. To duże wyróżnienie, ale i bardzo duże zobowiązanie. Zrobię wszystko, żeby jak najlepiej wykonać to zadanie, dbając o to, żeby Gdańsk dalej dynamicznie się rozwijał, wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców - podkreśla Alan Aleksandrowicz. - Z samorządem związany jestem od 1994 r. Kilka razy przychodziłem, odchodziłem z Urzędu. Przez ostatnich 10 lat pracowałem w GARG, mocno koncentrując się na szeroko rozumianym rozwoju gospodarczym. Chciałbym, aby wszystkie moje doświadczenia, wiedza którą zdobyłem, mogły być spożytkowane w pracy dla miasta i mieszkańców - dodaje.

Alan Aleksandrowicz jest z wykształcenia prawnikiem. Funkcję prezesa zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA) pełni od 2009 roku. Był m.in. naczelnikiem oraz wicedyrektorem Wydziału Polityki Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, a także wicedyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
W latach 1999-2003 pełnił funkcję wicekonsula Konsulatu Generalnego RP w Chicago, gdzie kierował działem prawnym.
Swoją karierę zawodową zaczynał w 1994 r. w Sejmiku Samorządowym Województwa Gdańskiego pracując w Ośrodku Doradztwa i Ekspertyz wspomagającym władze gmin w sprawach prawnych głównie związanych z procesami komunalizacji oraz w sprawach z zakresu kontaktów międzynarodowych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe w Centrum Integracji Europejskiej i na Wydziale Zarządzania UG. Jest współtwórcą oraz absolwentem Amerykańskiej Szkoły Prawa – wspólnej inicjatywy Wydziału Prawa i Administracji UG oraz IIT Chicago-Kent College of Law.

Jest członkiem rad nadzorczych Gdańskich Usług Komunalnych Sp. z o.o. i Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Starter) oraz wiceprzewodniczącym zarządu stowarzyszenie Pomorskie w Chinach.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

I to jest ... hit sezonu, a nie jakieś tam pierdoły o "bombach na maturach", min. w Malborku! ;)))

Dodaj ogłoszenie