Nowy szef pomorskiego NFZ. Kto z pięciu kandydatów?

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Lokalne środowisko medyczne też stawia na duet - Tadeusz Jędrzejczyk i Małgorzata Paszkowicz, w dowolnej konfiguracji. Gotowe jest zaakceptować zarówno Jędrzejczyka jako głównego dyrektora oddziału, a Małgorzatę Paszkowicz jako jego zastępcę ds. medycznych, jak i oboje w układzie odwrotnym. archiwum DB
O fotel nowego szefa NFZ na Pomorzu ubiega się pięciu kandydatów. Kto zostanie nowym dyrektorem Pomorskiego Oddziału NFZ i obejmie to stanowisko po odwołanej pod koniec lipca tego roku Barbarze Kawińskiej?

Na tę wiadomość czeka również, kierowana przez wicewojewodę Michała Owczarczaka, Rada Pomorskiego NFZ. Teoretycznie będzie ona miała dwa tygodnie na zaopiniowanie kandydata wskazanego przez prezes Agnieszkę Pachciarz. W praktyce wicewojewoda może szybko wezwać członków rady na spotkanie i do minimum skrócić tę procedurę.

- My też chcielibyśmy znać już nazwisko naszego bezpośredniego szefa - mówi Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Z tego, co udało się nam dowiedzieć w Warszawie, to opóźnienie wynika z przyczyn formalnych. W ubiegłym tygodniu nie mogła zebrać się komisja, jej posiedzenie odbędzie się jednak lada dzień.

Jak już pisaliśmy - o fotel nowego szefa NFZ na Pomorzu ubiega się pięciu kandydatów: Tadeusz Jędrzejczyk - zastępca dyrektora ds. medycznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, Małgorzata Paszkowicz - aktualnie wicedyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ ds. medycznych i jednocześnie p.o. jego dyrektora naczelnego, dr Dariusz Cichy - wojewódzki pomorski inspektor sanitarny. Na zweryfikowanej przez centralę NFZ liście osób ubiegających się o to stanowisko znalazły się jeszcze dwie inne kandydatki, w tym jedna z Pomorza - Beata Groth oraz druga - Agnieszka Piuto z województwa zachodnio-pomorskiego.

Wszyscy oni byli "przesłuchiwani" przez komisję kwalifikacyjną w centrali NFZ w ubiegły poniedziałek. Jak udało się nam ustalić nieoficjalnie - niemal pewniakiem na dyrektorski fotel w oddziale pomorskim jest Tadeusz Jędrzejczyk, a na jego zastępcę - dr Małgorzata Paszkowicz. Lokalne środowisko medyczne też stawia na duet - Tadeusz Jędrzejczyk i Małgorzata Paszkowicz, w dowolnej konfiguracji.

Przypomnijmy - Tadeusz Jędrzejczyk pracował już w Pomorskim Oddziale NFZ na dyrektorskim stanowisku w latach 2008-2009. Wcześniej był radnym Rady Miasta Gdańska, wiele lat przepracował w Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed.

Również lekarzem (tyle że pediatrą) jest Małgorzata Paszkowicz. Zna się ponadto za zarządzaniu w ochronie zdrowia oraz prawie medycznym i to zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Popularnością i sympatią cieszy się też w środowisku Dariusz Cichy - również lekarz - chirurg oraz epidemiolog, aktualnie szef wojewódzkiego sanepidu.

Z Pomorza pochodzi również Beata Groth - czwarta z piątki kandydatów - z zawodu ekonomistka po kilku studiach podyplomowych z zarządzania w ochronie zdrowia - m.in. na UG oraz warszawskiej uczelni im. Leona Koźmińskiego. Do marca tego roku kierowała pogotowiem w Pruszczu Gd.

Prawie nic nie wiadomo natomiast o Agnieszce Piuto, poza tym, że pracowała w szpitalu w Kołobrzegu.

j.gromadzka@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kazimierz Lewndowski

NOWO-MED w Czarnem Wprowadził "nowe udogodnienie dla chorych. Trzy dni przed wydaniem recepty należy złożyć wniosek o wydanie recepty, po trzech dniach należy zgłosić się po wypisaną receptę .Chciał bym wiedzieć dla czego i czemu mają służyć te spacery chorym. Czy szef NFZ złożył zobowiązanie prezesowi PiSu, że ograniczy liczbę chorych w Polsce.

P
Polo z Pomorza

nie bójta sie, chłop nie jest taki głupi, żeby sobie taki przymusowy związek małżeński dać wcisnąć, nawet za cenę stołka... mam o nim dobre zdanie, chłop nie jest sprzedajny i moim zdaniem będzie sam decydował z kim i co bedzie robił

u
urzĘdnik

Dokładnie ! Jędrzejczyk TAK. Ale zaplanowany już z góry "związek małżeński" Jędrzejczyk - Paszkowicz to nie jest dobre matrymonium dla Jędrzejczyka. To "małżeństwo" tylko może mu zaszkodzić. I ponad to owo "małżeństwo" wcale nie jest oczekiwane przez świadczeniodawców tylko przez piszącą i Urząd Marszałkowski ! Nikt po za tym nie chce w POW NFZ tych co byli za Paszkiewicza wierni i bierni, tak jak Kawińska i Paszkowicz. A czym to różni się Paszkowicz od Kawińskiej? Ano, niczym oprócz miłej powierzchowności. A to stanowczo za mało.

p
petr

Czas na kogoś z poza układu Paszkiewicz- Kawińska- Paszkowicz. Klika Paszkowicz- Kawińśka doprowadziła i nadal prowadzi do ruiny szpital na zaspie i wiele innych placówek.
Czas na kogoś , kto nie jest zarażony kawińszczyzną.!!!

Dodaj ogłoszenie