Nowy Staw: Ksiądz powiesił się na plebanii. Był podejrzany o molestowanie ministranta

Radosław KonczyńskiZaktualizowano 
Nie żyje 40-letni ksiądz z parafii w Nowy Stawie. Proboszcz i mieszkańcy są w szoku, zwłaszcza że z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że było to samobójstwo. Kapłan powiesił się na plebanii prawdopodobnie w czwartek nad ranem. To duchowny, przeciwko któremu prokuratura prowadzi sprawę o molestowanie jednego z ministrantów.

Chodzi o 40-letniego księdza Dariusza. Parafianie nie widzieli kapłana od trzech miesięcy, czyli od momentu, gdy biskup elbląski wydał mu zakaz przebywania na terenie nowostawskiej parafii. Wiązało się to z zarzutem molestowania jednego z ministrantów, jaki postawiła duchownemu Prokuratura Rejonowa w Malborku. Ksiądz się nie przyznawał, twierdził, że jest niewinny. Kuria postanowiła zawiesić go w czynnościach duszpasterskich na czas wyjaśnienia sprawy przez organa ścigania.

Ksiądz Dariusz w ostatnich dniach, być może w środę wieczorem, powrócił do Nowego Stawu. W czwartek rano znaleziono jego ciało w jednym z pokoi na plebanii parafii św. Mateusza Apostoła. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że było to samobójstwo. 
Potwierdziła to sekcja zwłok, przeprowadzona jeszcze w czwartek po południu.

- Wszystkie okoliczności wskazują na to, że mamy do czynienia z samobójstwem. Na tę chwilę nic nie wskazuje, by w tej sprawie był jakikolwiek udział osób trzecich. Ksiądz zostawił kilka listów pożegnalnych, są adresowane do kilku konkretnych osób, więc ich treści nie możemy ujawniać - wyjaśnia Piotr Wojciechowski, zastępca prokuratora rejonowego w Malborku.

Prokuratura nie chce ujawnić, kto znalazł ciało. Nieoficjalnie, bo od mieszkańców, dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie to ksiądz proboszcz dokonał strasznego odkrycia.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i w sierpniu korzystaj za darmo: www.dziennikbaltycki.pl/piano

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie