MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dyrektor szpitala na Srebrzysku w Gdańsku. Stanowisko to obejmie od 1.05.2020 r. ekonomista dr Mariusz Kaszubowski

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny Srebrzysko w Gdańsku ma nowego dyrektora
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny Srebrzysko w Gdańsku ma nowego dyrektora Przemysław Świderski
Decyzją zarządu województwa pomorskiego, od piątku, 1.05.2020 r., nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku będzie ekonomista dr Mariusz Kaszubowski. Został on powołany na 6-letnią kadencję, czyli do 30 kwietnia 2026 r.

Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor szpitala na Srebrzysku, Leszek Trojanowski, został odwołany z pełnionej przez siebie funkcji 15 września 2019 r. Jego obowiązki powierzono wówczas tymczasowo Arkadiuszowi Bobowskiemu, zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa.

- W tym czasie dwukrotnie (we wrześniu i listopadzie 2019 r.) ogłaszano konkurs na stanowisko dyrektora szpitala, jednak bez rezultatu. Żadna z osób, które kandydowały w obu konkursach, nie uzyskała bezwzględnej większości głosów. W związku z tym, działając na mocy ustawy o działalności leczniczej (jeżeli w wyniku postępowania w dwóch kolejnych konkursach kandydat nie został wybrany), podmiot tworzący (województwo pomorskie) nawiązuje stosunek pracy albo zawiera umowę cywilnoprawną z osobą przez siebie wskazaną po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej – informuje Michał Piotrowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. - W dniu 16 kwietnia 2020 r. komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez zarząd województwa pomorskiego kandydaturę Mariusza Kaszubowskiego.

Mariusz Kaszubowski jest doktorem nauk ekonomicznych. Posiada dwa tytuły magistra - matematyki oraz zarządzania. Ukończył także studia podyplomowe z Zarządzania Podmiotami Leczniczymi. Od wielu lat pracuje jako adiunkt na Politechnice Gdańskiej. W latach 2018-2019 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. finansowych w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Był również dyrektorem zarządzającym Przychodni Specjalistycznej Medivec w Pruszczu Gdańskim. Jest współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu medycyny klinicznej oraz ochrony zdrowia.

- Przez najbliższe miesiące chciałbym szczegółowo zapoznać się z organizacją pracy szpitala. W funkcjonowaniu szpitala dopatruję się wielu analogii do żywego organizmu, w którym współpracuje wiele komórek i organów. Dlatego też w zarządzaniu wyznaję lekarską zasadę „po pierwsze nie szkodzić”. Co za tym idzie najpierw diagnoza problemów, a następnie działanie – zapowiada dr Mariusz Kaszubowski. - Z pewnością uwagę swoją skieruję na możliwość utworzenia Centrum Zdrowia Psychicznego, reformę systemu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, aktywne działanie na rzecz wzrostu wyceny świadczeń medycznych, czy poszerzenie działalności podmiotu. Poza tym, już za chwilę, psychiatria może odegrać ogromną rolę w walce z negatywnymi skutkami działania koronawirusa, do czego również trzeba się przygotować – dodaje.

Stanowisko dyrektora dr Mariusz Kaszubowski obejmie w piątek, 1.05.2020 r. Jego kadencja potrwać ma sześć lat – do 30 kwietnia 2026 r.

- Chciałabym serdecznie podziękować panu Arkadiuszowi Bobowskiemu, który przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, wykonując je z pełnym zaangażowaniem – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska z zarządu województwa pomorskiego. - Pan Bobowski podjął się tego wyzwania w trudnym okresie, w którym z całą mocą dały o sobie znać liczne systemowe niedomogi funkcjonowania psychiatrii w naszym kraju, przejawiające się między innymi przepełnieniem oddziału dziecięco-młodzieżowego czy brakami personelu medycznego. Jako zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa pan Bobowski nadal będzie wspierał szpital swoją wiedzą i doświadczeniem. Korzystając z okazji, nowemu dyrektorowi panu Mariuszowi Kaszubowskiemu życzę dużo sił do pracy na nowym stanowisku. Z pewnością będzie to również okres pełen wyzwań, mam nadzieję, że zakończonych sukcesem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki