reklama

Nowy Dwór Gdański: Odwołali sprzedaż szpitala

Tomasz Chudzyński
Karetki kupione z unijnej dotacji komplikują sprzedaż szpitala
Karetki kupione z unijnej dotacji komplikują sprzedaż szpitala Sebastian Bednarczyk
Nowodworski szpital nie zostanie sprzedany. Właściciel placówki, Urząd Marszałkowski, wstrzymał procedurę przetargową. Na przeszkodzie stanęły względy formalne.

Chodzi o to, że placówka w Nowym Dworze Gd. latem tego roku wzbogaciła się o dwa nowe ambulanse. Ich zakup został sfinansowany z funduszy unijnych (koszt blisko 700 tys. zł).

- Po sprzedaży placówki prywatnemu inwestorowi mielibyśmy problem z rozliczeniem dotacji na zakup karetek - mówi Maciej Łukowicz, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

- Dlatego musieliśmy odwołać procedurę przetargową. Sprawę będziemy konsultować w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i jak tylko otrzymamy stosowne regulacje, będziemy mogli wznowić procedurę prywatyzacyjną. Myślę jednak, że do końca roku to nie nastąpi.

Warto też zaznaczyć, że od początku września, kiedy przetarg został ogłoszony, do początku listopada, kiedy został unieważniony, nie wpłynęła żadna oferta od podmiotu chętnego na zakup placówki w Nowym Dworze Gd.

- Zainteresowanie, choć niewielkie, jednak było - dodaje Łukowicz. - Myślę, że w końcu wpłynęłyby oferty.

Tymczasem Urząd Marszałkowski rozważa jeszcze jedną opcję dla nowodworskiego szpitala.
W tzw. planie B placówka nie byłaby prywatyzowana, lecz pozostałaby w strukturze samorządu wojewódzkiego. Zostałaby wówczas objęta rządowym programem "Ratujmy polskie szpitale", dzięki któremu m.in. mogłaby uzyskać rządowe dotacje na inwestowanie w rozwój.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie