Nowoczesne aparaty słuchowe i ich wpływ na życie

  Nowoczesne aparaty słuchowe i ich wpływ na życie

  Materiał informacyjny

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nowoczesne aparaty słuchowe i ich wpływ na życie
  Nowoczesne aparaty słuchowe to zaawansowane technologicznie urządzenia cyfrowe. Nie tylko pomagają skutecznie walczyć z niedosłuchem i poprawiają słyszenie, ale także zwiększają komfort codziennego życia. Ich dużą zaletą jest także dyskrecja – są praktycznie niewidoczne.
  Nowoczesne aparaty słuchowe i ich wpływ na życie

  Pierwszy aparat słuchowy – Akustykon – został opatentowany 15 listopada 1901 roku przez Millera Reese’a Hutchinsona. Rok później wprowadziła go na rynek świeżo założona firma wynalazcy Hutchinson Acoustic Co. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Nowoczesne urządzenia – a wraz z nimi aparaty słuchowe – przeszły kolejne etapy rozwoju i miniaturyzacji.


  Nowoczesna technologia – nowe możliwości


  Rewolucyjne w cyfrowych aparatach słuchowych jest to, że gwarantują one zachowanie podstawowych zdolności słuchu do słyszenia przestrzennego i selektywnego oraz dużą rozdzielczość. W analogowych aparatach słuchowych nie było to możliwe, dlatego też komfort słyszenia był w nich o wiele niższy. Obecnie dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii, np. Audio Efficiency™ 1.0, którą wykorzystują cyfrowe aparaty słuchowe marki Bernafon, osoby z niedosłuchem odbiorczym mogą cieszyć się komfortem słyszenia tak samo jak osoby niemające ubytków słuchu. Jeszcze do niedawna niemożliwe było rehabilitowanie słuchu z głębokimi ubytkami, przebiegającymi z częściową martwicą komórek ślimakowych. Nowoczesne aparaty słuchowe dzięki takim systemom jak Frequency Composition™ (dostępny w aparatach Bernafon, które znajdziemy w punktach Świata Słuchu - www.swiatsluchu24.pl) znacząco poprawiają komfort słyszenia także w przypadku głębokich niedosłuchów sięgających powyżej 90 dB. Istotnym novum w cyfrowych aparatach słuchowych jest także pełna synchronizacja dwuuszna, gwarantująca doskonała współpracę pomiędzy dwoma urządzeniami. To bardzo ważna wiadomość dla osób korzystających z aparatów słuchowych na obydwu uszach. Dzięki nowoczesnym systemom możliwe jest bezproblemowe ustawienie takich parametrów, jak głośność, klasyfikacja środowiska akustycznego czy dostosowanie specjalistycznych programów. Co bardzo ważne dla użytkowników aparatów słuchowych – nowoczesne urządzenia całkowicie eliminują uporczywe szumy i piski powstające na skutek sprzężeń zwrotnych. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym systemom technologicznym, jak Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus (ARS Plus), Adaptacyjna Redukcja Hałasu Plus, Inteligentny VC, System Redukcji Hałasów Transjentowych (RHT).


  Komfort dla każdego i w każdej sytuacji


  Nowoczesna technologia wykorzystywana w aparatach słuchowych umożliwia dostosowanie parametrów urządzenia zarówno do osobistych preferencji, jak i konkretnych sytuacji. Dzięki łączności bezprzewodowej za pośrednictwem innowacyjnego systemu Bluetooth® możliwe jest połączenie aparatu słuchowego z innymi nowoczesnymi urządzeniami – telefonem, komputerem, telewizorem czy odtwarzaczem MP3. Dzięki temu użytkownik może w bardzo dyskretny sposób zmieniać ustawienia w swoich aparatach, używając w tym celu aplikacji działającej na systemie Android. Oglądając film czy słuchając muzyki, cieszy się doskonałym dźwiękiem, co nie było możliwe w analogowych aparatach słuchowych. Z myślą o osobach pracujących z dźwiękami muzycznymi, a także o tych, dla których muzyka w życiu codziennym jest bardzo ważna, powstały programy „Muzyka na żywo” i „Kino”, gwarantujące doskonały odbiór. Cyfrowe aparaty słuchowe nie sprawiają problemów także osobom często podróżującym samolotem. Specjalny program „Komfort w samolocie” zapewnia doskonałe warunki w kabinie samolotu, nawet gdy panujący wewnątrz hałas przekracza męczący prób 80 dB.


  Dzięki nowoczesnym funkcjom, umożliwiającym dostosowanie ustawień w aparacie słuchowym do indywidualnych potrzeb i preferencji, cyfrowe aparaty słuchowe nie tylko znacząco podnoszą komfort życia codziennego, ale także wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika, choćby w ruchu drogowym. Zapewniając zdolność do słyszenia selektywnego i przestrzennego oraz dużą rozdzielczość, umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie bez konieczności pomocy ze strony innych osób. To duży przełom w dziedzinie aparatów słuchowych.

  Galerie

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »