Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla czterech jednostek OSP z...

  Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla czterech jednostek OSP z powiatu kartuskiego [wideo,zdjęcia]

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wojewoda pomorski przekazał kluczyki do czterech nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w powiecie kartuskim. Ich wartość wynosi 2 833 797 zł i zostały zakupione - jak to określono - z montażu finansowego wielu instytucji.
  Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla czterech jednostek OSP z powiatu kartuskiego [wideo,zdjęcia]
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Janina Stefanowska

  Strażacy powiatu kartuskiego są bogatsi o cztery nowe wozy.
  Są to trzy samochody średnie ratowniczo-gaśnicze marki Volvo z napędem na 4 koła, dla Brodnicy Górnej, Leźna i Pomieczyna. OSP Mojusz otrzymała lekki specjalny ratowniczo-gaśniczy mitsubishi fuso - jako jedyna jednostka spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

  Zobacz galerię

  Na uroczyste przekazanie wozów przybyła Dorota Arciszewska-Mielewczyk, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Piotr Socha, burmistrzowie, wójtowie oraz sztandary jednostek OSP i PSP.

  Samochody zostały sfinansowane dzięki samorządom Kartuz, Przodkowa, Sierakowic i Żukowa -kwotą 1 936 297, 370 tys. zł z NFOŚiGW, 187 500 z urzędu marszałkowskiego, 150 000 z MSWiA, 100tys. zł z Komendy Głównej PSP, 90 000 ze Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
  - Jesteśmy pani staroście bardzo wdzięczni za finansowe wsparcie i, oczywiście samorządowi Przodkowa, za pół miliona złotych na zakup wozu - podkreśla Ireneusz Drążkowski, prezes OSP w Pomieczynie. - Nasz star 244 ma 30 lat i jest wyeksploatowany. Był w 1997 roku na akcji powodziowej na południu Polski. Nasz drugi wóz, jelcz, jest z 2001 roku i ma tę zaletę, że bierze do beczki 5 tysięcy litrów wody. Teraz jesteśmy dobrze wyposażeni, choć marzy nam się jeszcze pompa.

  Wóz OSP z Leźna należał do najstarszych w powiecie - miał ponad 40 lat. Kolejnym takim rekordzistą jest pojazd z OSP Goręczyno.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!