Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
  Nowe skate parki w Gdyni

  Nowe skate parki w Gdyni

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie tylko kolejne baseny i boiska ze sztuczną murawą, ale także skateparki mają stać się wkrótce sportową wizytówką Gdyni. Gdyńscy włodarze nie mają już wątpliwości, iż potrzebnych jest co najmniej kilka takich obiektów w peryferyjnych dzielnicach miasta.
  - Z perspektywy czasu możemy już ocenić, że wybudowany przez nas skatepark w Parku Kilońskim w Chyloni został bardzo dobrze przyjęty - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. - Jest bardzo popularny wśród młodzieży jeżdżącej na rolkach i deskorolkach. Gdy tylko jest pogoda, skaterzy szaleją tam całymi dniami. Dlatego właśnie postanowiliśmy znaleźć kilka innych lokalizacji w mieście, aby wybudować tam kolejne rampy i inne urządzenia dla deskorolkowców.
  Trwa właśnie poszukiwanie odpowiednich miejsc. Mieliśmy dawniej plan, aby centralny, miejski skate park wybudować w centrum, ale odstąpiliśmy od tego pomysłu, bo okazało się, że młodzież z całej Gdyni chce uprawiać swój ulubiony sport blisko swojego domu.

  Wiceprezydent Marek Stępa dodaje jednak, że znalezienie dobrej lokalizacji dla skate-parku nie jest wcale łatwe. - Musi być to miejsce z jednej strony położone w centralnym punkcie dzielnicy, z drugiej zaś nieco oddalone od domów mieszkalnych - mówi Marek Stępa. - Nie ma bowiem co ukrywać, że jazda na rolkach i deskorolkach, skakanie po rampie, powoduje spory hałas i narazilibyśmy w ten sposób mieszkańców na duże niedogodności.

  Plany inwestycji w obiekty dla miłośników akrobacji na rolkach i deskorolkach przypadły do gustu nie tylko miejskim włodarzom, ale także radnym opozycji.
  - To krok w dobrym kierunku - ocenia Arkadiusz Gurazda, radny miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej, mieszkaniec Chyloni. - Młodzież jeżdżąca na rolkach i deskorolkach świetnie bawi się, a nie demoluje w tym czasie dzielnicy i nie zaczepia mieszkańców.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo