Nowe Centrum Medyczne PZU Zdrowie w Gdańsku. Kompleksowa opieka zdrowotna w jednym miejscu

Materiał informacyjny PZU Zdrowie
Rozmowa z Andrzejem Jaworskim, Prezesem Zarządu PZU Zdrowie.

Warto wiedzieć, że PZU to nie tylko ubezpieczenia – w obszarze opieki zdrowotnej działa PZU Zdrowie, ogólnopolski operator medyczny, jeden z największych w Polsce. Pacjenci mogą liczyć na diagnozy, porady i kompleksową opiekę medyczną wykwalifikowanych specjalistów zatrudnianych w placówkach własnych PZU Zdrowie lub w sieci ponad 2400 autoryzowanych placówek partnerskich. Jedno z niedawno otwartych centrów medycznych PZU Zdrowie mieści się w Gdańsku i jest zlokalizowane w kompleksie handlowo-biurowym Palio Cavatina przy ul. Marynarki Polskiej 195, powstałym w rewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej.

Centrum Medyczne w Gdańsku od niedawna przyjmuje pacjentów pod nowym adresem. Zastąpiło ono wcześniej działającą placówkę przy ul. Jana Pawła II 20. Co po zmianie, poza lepszą lokalizacją, otrzymali pacjenci i klienci w zakresie usług medycznych?

Nowa, większa placówka to więcej możliwości w zakresie świadczenia opieki medycznej. Udostępniamy naszym pacjentom więcej gabinetów, w których przyjmują lekarze wielu specjalizacji, a także pracownie do badań, np. RTG, USG czy tomografii komputerowej zębów. Na terenie placówki funkcjonuje też poradnia medycyny pracy, dlatego zapraszamy do współpracy również lokalnych pracodawców. Nowe wnętrza oznaczają z pewnością także większy komfort zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego, który zyskuje lepsze warunki pracy – a te wpływają na jakość obsługi. Dziś najpilniejszą dla większości Polaków sprawą z zakresu usług medycznych jest dostęp do nowoczesnej diagnostyki oraz specjalistów. Jak pod tym względem wyglądają możliwości Centrum Medycznego? Wszystkie nasze nowe placówki medyczne tworzymy z myślą o jak najlepszym dostępie do usług, możliwych do zrealizowania w jednym miejscu. W placówce przy Marynarki Polskiej 195 oferta specjalistów obejmuje konsultacje z zakresu: alergologii, endokrynologii, ginekologii, neurologii, okulistyki, ortopedii, otolaryngologii, reumatologii i urologii. Dodatkowo placówki przyjmują pacjentów w ramach NFZ i realizowane są bezpłatne porady POZ, kardiologiczne, dermatologiczne i diabetologiczne. Gdańscy pacjenci wykonają na miejscu potrzebne badania diagnostyczne, m.in. wideodermatoskopię czy spirometrię.

Klientami PZU Zdrowie, podobnie jak całej Grupy PZU są zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Te drugie dużą wagę przywiązują do medycyny pracy. Jakie możliwości w tym względzie prezentuje nowe Centrum Medyczne?

Warto spojrzeć na medycynę pracy nie tylko jak na formalny obowiązek, który musi spełnić zarówno pracownik, jak i pracodawca, ale pierwszy krok do profilaktyki. Na etapie badań wstępnych czy okresowych można zidentyfikować problemy zdrowotne do dalszego monitoringu przez pacjenta w ramach pogłębionej diagnostyki. Dlatego nasza gdańska placówka zapewnia kompleksową obsługę medycyny pracy, która obejmuje konsultacje specjalistów, psychotechnika i pozwala przeprowadzać testy psychologiczne dla poszczególnych grup zawodowych.

Czy mieszkańcy Gdańska i regionu mogą w najbliższym czasie liczyć na kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne lub rozszerzające zakres placówek partnerskich?

Obecnie pracujemy nad uruchomieniem centrum medycznego w Gdyni. Natomiast w Gdańsku funkcjonują jeszcze inne placówki własne PZU Zdrowie – centrum medyczne przy ul. Abrahama 1a z pełną ofertą konsultacji specjalistycznych i rehabilitacji oraz pracownia diagnostyki obrazowej przy Al. Grunwaldzkiej 505. Na terenie Trójmiasta działa również kilkadziesiąt placówek partnerskich, które obsługują pacjentów z pakietami medycznymi PZU Zdrowie. W Gdańsku zlokalizowana jest także nasza infolinia medyczna, która zatrudnia kilkuset konsultantów, dlatego na rynku trójmiejskim jesteśmy nie tylko usługodawcą, ale także pracodawcą. Cały czas obserwujemy rynek pod kątem możliwości rozwoju naszej sieci i z pewnością placówka medyczna przy Marynarki Polskiej nie jest naszą ostatnią inwestycją w tym regionie.

Na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce panuje spora konkurencja. PZU Zdrowie ma jednak na nim coraz mocniejszą pozycję. Na czym Spółka buduje swoje przewagi konkurencyjne?

Przede wszystkim stawiamy na dostępność opieki medycznej – w pakietach medycznych PZU Zdrowie zawarte są gwarancje terminów wizyt do lekarzy pierwszego kontaktu w ciągu 2 dni roboczych oraz do specjalistów w ciągu 5 dni roboczych. Równolegle dbamy o jakość świadczonych usług, doświadczenia pacjentów. Właśnie w tym celu rozwijamy między innymi naszą własną sieć placówek, aby w pełni czuwać nad wysokim standardem świadczonej opieki – obsługi, sprzętu, budynku. Ważnym aspektem jest także rozwój nowoczesnych kanałów kontaktu dla pacjentów, m.in. przez aplikację mojePZU z możliwością samodzielnego umawiania wizyt i realizowania telekonsultacji, pomoc całodobowej infolinii.

Badania wskazują, że w czasie i po pandemii wzrosła u Polaków świadomość znaczenia profilaktyki dla zdrowia. Czy ma to wpływ na strategię biznesową PZU Zdrowie?

Widzimy ten rosnące zainteresowanie profilaktyką, dlatego w takich inwestycjach jak gdańska czy łódzka, oprócz wykwalifikowanej kadry medycznej, zapewniamy szeroki zakres diagnostyki – badania laboratoryjne, obrazowe. Również same wnętrza naszych nowych placówek sprzyjają zdrowiu – nie tylko spełniają najwyższe normy i posiadają np. certyfikację BREEM, ale także ich wystrój nawiązujący do natury zapewnia dobre samopoczucie. W samej ofercie PZU Zdrowie są nie tylko pakiety medyczne, ale także pakiety profilaktyczne, które wspierają dbanie o zdrowie w wybranych obszarach i skierowane są do określonych grup demograficznych, np. pakiet onkologiczny dla kobiet.

Jak ważną rolę w tej strategii odgrywa idea otoczenia opieką medyczną całej rodziny?

W ostatnim czasie systematycznie rozszerzaliśmy naszą ofertę indywidualną o kolejne grupy demograficzne i obecnie mamy propozycję opieki medycznej dla każdego – kobiet, mężczyzn, seniorów i całych rodzin. To ważne, aby nikt nie był wykluczony z możliwości zadbania o swoje zdrowie. Kilka tygodni temu wdrożyliśmy „Pakiet medyczny 67+” stworzony z myślą o zdrowiu osób w dojrzałym wieku i odpowiadający zakresem usług na ich potrzeby. Brakowało takiej przystępnej cenowo oferty na rynku, z której mogłyby skorzystać osoby kończące pracę zawodową, a tym samym wychodzące z firmowego programu opieki medycznej. Pakiety medyczne PZU Zdrowie finansowane przez pracodawcę również umożliwiają objęcie nimi nie tylko pracownika, ale także jego najbliższych – partnerów, dzieci, rodziców, a nawet teściów. Pracownicy Grupy PZU korzystają z takiej właśnie rozszerzonej opieki i jest to bardzo istotny benefit pozapłacowy.

Jakie są dalsze plany inwestycyjne PZU Zdrowie – w najbliższej perspektywie i strategicznie?

Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie placówki medycznej w Krakowie, a w kolejnym – wspomnianą już w Gdyni. Jesteśmy także w trakcie analizy kolejnych inwestycji, zarówno placówek budowanych od postaw, jak i przejęć już istniejących podmiotów medycznych. W dalszym ciągu poszerzamy segment produktów dla klienta indywidualnego, która dostępna jest do nabycia w uruchomionym niedawno e-sklepie PZU Zdrowie. Cały czas rozwijamy nasze Centrum Telemedyczne oraz portal pacjenta mojePZU. Dbamy zarówno o infrastrukturę fizyczną złożoną z placówek medycznych i centrów diagnostycznych, jak i tę informatyczną, która pozwala naszym pacjentom wygodnie korzystać z usługPZU Zdrowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie