Nowa Warszawa. Zdjęcia legendy polskiej motoryzacji w nowym wydaniu [ZDJĘCIA]

  • Polska

red

Nowa Warszawa. Zdjęcia legendy polskiej motoryzacji w nowym wydaniu. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy można zobaczyć Warszawę M20 GT. Za jej projekt i budowę odpowiada spółka KHM Motor Poland. Auto ma swoją formą nawiązywać do legendy - Warszawy M20 produkowanej w latach 1951-1973. Nowy model bazuje na podzespołach Forda Mustanga. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć, jak motoryzacyjna nowinka prezentuje się w rzeczywistości.

- Przede wszystkim chcieliśmy, żeby Warszawa M20 GT nawiązywała stylistycznie do Warszawy M20 - podkreślają przedstawiciele spółki KHM Motor Poland. Do swojego projektu dodali jednak kilka nowoczesnych elementów. - Projekt Warszawy M20 GT bazuje na podzespołach Forda Mustanga GT 2016. Jednostką napędzającą jest silnik Ford Performance 5.0 V8 o mocy 420 KM.

Czytaj też: Nowa Warszawa vs klasyk z przeszłości [PORÓWNANIE]

Dawna Warszawa M20 produkowana była w latach 1951-1973 na konstrukcji radzieckiego samochodu M20 Pobeda przez Fabrykę Samochodów Osobowych (FSO) w Warszawie i była pierwszym samochodem osobowym w Polsce, który po II wojnie światowej produkowano seryjnie. "Stara Warszawa" posiadała charakterystyczne, garbate nadwozie, które próbowano również odwzorować w jej nowoczesnej siostrze. Czy się udało? Jak wam się podoba "nowa Warszawa" w wersji sportowej?

Dodajmy, że za budowę nowoczesnej wersji kultowego samochodu odpowiada polska Spółka KHM Motor Poland (wcześniej Aquila Automotive Poland), która powstała w 2013 r. z pasji do polskiej motoryzacji. - Naszym celem jest budowa samochodów nawiązujących do polskich legend. Najbliższe plany spółki to budowa Sirelli Sport nawiązującej do Syreny Sport oraz Warszawy M20 GT, której inspiracją do zbudowania jest Warszawa M20 - podkreślają jej właściciele.

KHM współpracuje z Politechniką Krakowską, Ford Europe (która ma nam dostarczać podzespoły) i posiada wyłączne prawa do wykorzystywania nazwy Warszawa numer znaku towarowego 011970035.

POLECAMY:

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.11.2018, 11:42

Gdyby autor poczytał cokolwiek na temat historii polskiej motoryzacji nie pisałby takich bzdur. Po pierwsze, Warszawa M-20 to radziecka Pobieda, tyle że produkowana w Polsce i to początkowo z radzieckich części. Po drugie - jaka legenda się z nią wiąże? Legendarne na tle wielu modeli produkowanych w różnych krajach na Świecie mogą być VW Garbus, Mustang itp. ale ta Warszawa? niby z jakiego powodu?

02.11.2018, 00:20

Nawiązanie widać od razu jeśli patrzy się na napis Warszawa i cyfry prędkościomierza. Fotograf skupił nie nie na tym co trzeba - może we wnętrzu nie tylko zegary nawiązują do oryginału ale nawet te zegary są słabo pokazane.

31.10.2018, 18:24

żadnego nawiazania do modelu M20-no,może nazwa i po co te GT? i tyle.

15.10.2018, 21:43

Ale felgi spoko mnie się podobają

07.09.2018, 23:02

Paskudna. Z przodu jak Lexus z tyłu jak Mercedes . Poza tym jeśli ma to być wskrzeszenie marki to musi mieć 4 lub 5 drzwi żeby było nawiązanie. To tak jakby wskrzesic Fiata 126p i zrobić go w wersji 4 drzwiowej.

07.09.2018, 12:02

Wstyd że wogóle w jakikolwiek sposób zapodobują lub nawiązują do forda, Wstyd ! Jeszcze jakby zmienili bardziej ten kształt i nie chwalili sie wogóle słowem mustang to by przeszło. Mało tego nawiązania do Warszawy. Duża zrzyna z mustanga i wstyd ! Nygustwo i lipa - by tak mało "UWARSZAWIĆ" ten wygląd
NIECH LEPIEJ ROBIĄ OD PODSTAW TĄ SYRENE SPORT - kupcy napewno sie na nią znajdą bo cała Polska czeka na ten wóz, a cudzych designów sie nie tykają

07.09.2018, 10:56

Mustang czy nie Mustang??? mi (z tyłu i wnętrza) przypomina domową kopię Porsche. Ale czegóż się spodziewać. Dzieciom (i tym młodym niedouczonym redaktorkom) można opowiadać bajki typu Warszawa (jedynka) Polski super samochód. Pierwsza Warszawa to kopia radzieckiej Pobiedy M20 która była chamską kopią zachodnich konstrukcji :) więc nie dziwi podobieństwo do Porsche czy Mustanga "nowej" Warszawy :) ot kontynuacja tradycji zrzynania projektów :( oj jest czym się chwalić :( A później znowu będziemy biadolić, że "Zachód" niesłusznie (?) nas obraża, że wszystko kradniemy :((

07.09.2018, 08:50

Mustang??? mi raczej przypomina domową kopię Porsche. Ale czegóż się spodziewać. Dzieciom (i tym młodym niedouczonym redaktorkom) można opowiadać bajki typu Warszawa (jedynka) Polski super samochód. Pierwsza Warszawa to kopia radzieckiej Pobiedy M20 która była chamską kopią zachodnich konstrukcji :) więc nie dziwi podobieństwo do Porsche "nowej" Warszawy :) ot kontynuacja tradycji :))

06.09.2018, 22:10

Bardziej się nie dało spaprać.

06.09.2018, 15:19

Jeszcze tylko crash-test z brzozą.....

06.09.2018, 09:04

TO FORUM EKONOMICZNE, CO JA MÓWIĘ,SPĘD PiSIORSTWA I KLAKIERÓW, USŁUŻNYCH BIZNESMENÓW, NAWET NIE SPOJRZY,NA TEN PROTOTYP!!KACZKA JEST ZAJĘTA, ROZWALANIEM POLSKIEJ GOSPODARKI,DEMOKRACJI I TRÓJPODZIAŁU WŁADZY!!CZEKAĆ JAK KAPITAŁ ZACHODNI ZANCZIE SIĘ ZWIJAĆ!!KACZKI I TAK POWIEDZĄ,ŻE TO NIE ICH WINA!!

06.09.2018, 08:20

Ford zdementował jakąkolwiek współpracę, na dodatek logo Forda używane jest bezprawnie na stronie firmy produkującej to "cudo". Dla mnie żenada, kolejna firma chcąca zarobić parę złotych na legendzie. Stworzenie nowego auta od zera kosztuje miliony jeśli nie miliardy, na pewno jakaś malutka firma nie ma na to szans. A jak już coś robić na podzespołach innych firm to legalnie i z głową. I z odrobiną gustu...

06.09.2018, 07:40

Ni to pies, ni wydra... Pozoranctwo polskości
Czym niby to auto nawiązuje do Warszawy?
Mustang w kiepskim kamuflarzu...
Siedzenia, ekran dotykowy, przednie światła - jakaś masakra...
Sięgnęliśmy chyba dna, by takie coś przedstawiać na ważnym forum ekonomicznym jako polski samochód. WSTYD !!!

06.09.2018, 03:31

ma ladne kola to jaluto

05.09.2018, 22:41

W OBEC NYm SWIECIE NIE MA MIEJSCA NA NORMALNE LUDZKIE =WYSCIG SSZCZurra NA WOL NYm RYnKU..KOrPo RATA .POnadAnorMALLne.LICZY SIE POLACTA U KLad ZAM KASA I CARiera PO TRUPIE FREEJ ERA MOHERA

05.09.2018, 22:27

Przecież to oszpachlowany Ford Mustang z wymienionym przednim grilem.
Masakra...

05.09.2018, 22:04

Z tego co pamiętam Warszawa nie była 2-drzwiowym coupe. Rozumiem że trzeba zrobić cos a'la Aston bo wtedy upchniemy to kilku bogatym, Dlaczego nie zrobiono normalnego 4-drzwiowego osobowego samochodu dla normalnych ludzi.

05.09.2018, 16:58

Było wtedy kilka komentarzy o wyciąganiu kasy i chyba ci co pisali mieli rację. A to coś ładnie wygląda.

05.09.2018, 16:49

Ten kto chce produkować samochód Warszawa o poj. silnika 5 l i mocy 450 KM, może już zaprzestać
tej produkcji bo już jeden model wystarczy na FE w Krynicy. To jest chore i niepoważne, żeby w dobie
samochodów elektrycznych produkować coś podobnego na bazie starych silników FORDA!

05.09.2018, 16:23

Ja czekam z niecierpliwością na Sosnowiec GT albo 8- mio cylindrową Czeladź z silnikiem Porsche !

05.09.2018, 15:54

Auto ładne ale tylko zewnetrznie jako projekt. W srodku zrobione wszystko na odwal. Zero koncepcji, zero smaku, spasowanie materiałów i plastikow zalosne przypominajace typowe amerykanskie fury gdzie wszystko obszyte skrora a reszta to tandetny plastik. Nie rozumiem tego dlaczego w Polsce nie moze ktos zworic uwagi na tak podstawowe rzeczy a tak wazne. To samo jest np z mercedesem s65 amg ktorym mialem sie okazje przejechac. Fakt auto piekne i dopracowane. Zajrzyjmy jednak np do podlokietnika w srodku same plastiki itp.... Placisz za samochod milion zlotych to chcesz luksusu a nie tandety....

05.09.2018, 15:06

Autor mógłby się chociaż ciut zapoznać z językiem rosyjskim. Żadna POPBEDA, tylko Pabieda (fonetycznie) ewent. Pobieda

05.09.2018, 14:45

bo kraść to trzeba umieć
najlepiej w białych rękawiczkach
PiSiory są w tym mistrzami

05.09.2018, 14:44

W tej sytuacji powinni juz pobierac przedplaty. Za PRL tez byly przedplaty i ludzie wplacali mamieni wizja nowego samochodu. Jakies tam samochody produkowano, nawet braly udzial w rajdach, biciu rekordow, eksportowano do Egiptu czy Emiratow. Obywatele jednak zobaczyli guzik.
Ew. mozna zorganizowac piramide finansowa zwana systemem argentynskim, jak dystrybuowalo FSO swoje produkty w latach 90 XX w. Ludzie tez sie na to nabierali. Przy braku gotowki, mozna bylo wziac kredyt i pewnym wysilkiem, ale na jasnych zasadach, juz posiadany samochod splacac. Ludzie woleli placic raty na obiecany samochod, ktory przyznawany byl w drodze losowania. Wylosowany szczesciarz mogl wziac, drozszy niz w banku, kredyt na auto. Wiekszosc jednak placila raty nie cieszac sie z auta.
Jak widac, rzad ma przecwiczonych wiele mozliwosci jak sprzedac auta bez ich produkcji.

05.09.2018, 14:40

Ani wyglądem, ani charakterem z m20 nie ma nic wspólnego?