Nowa piosenka Korteza w filmie „Kamerdyner” Filipa Bajona....

  Nowa piosenka Korteza w filmie „Kamerdyner” Filipa Bajona. Posłuchaj nowej piosenki "Stare drzewa" Korteza. Posłuchaj!

  as

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nowa piosenka Korteza w filmie „Kamerdyner” Filipa Bajona. Występuje w nim Sebastian Fabijański
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Nowa piosenka Korteza zatytułowana „Stare drzewa” została napisana specjalnie do filmu Filipa Bajona „Kamerdyner”. W teledysku do utworu skomponowanego przez dwukrotnego laureata Fryderyków zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego.

  Piosenka Korteza "Stare drzewa" do filmu Kamerdyner  Film Kamerdyner Filipa Bajona wejdzie do kin 21 września. To opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Na ekranie imponująca obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Daniel Olbrychski, Kamilla Baar-Kochańska, Marcel Sabat, Diana Zamojska oraz Sławomir Orzechowski.

  2 lipca w sieci pojawiła się piosenka z filmu Kamerdyner pt. "Stare drzewa" w wykonaniu Korteza.

  - Osobowość Korteza i jego umiejętność intymnego opowiadania o emocjach zdecydowały o wyborze piosenki „Stare drzewa” do filmu. – mówi Olga Bieniek, producentka "Kamerdynera”.  W teledysku możemy zobaczyć Sebastiana Fabijańskiego, który gra główną rolę w filmie. Aktor w „Kamerdynerze” wciela się w Mateusza Krola – kaszubskiego chłopca, którego oczami oglądamy zmieniający się świat początku XX wieku. – Teledysk w magiczny sposób łączy mnie osobiście z filmowym Mateuszem Krolem. Moje prywatne wspomnienia mieszają się z życiem bohatera granego przeze mnie w filmie „Kamerdyner”. W trakcie pracy zadawałem sobie pytanie, czy można, grając różne fikcyjne postaci, przeżyć czyjeś prawdziwe życie. Fascynujące doświadczenie. – podkreślał Sebastian Fabijański.  Film wejdzie do kin 21 września. Wcześniej, 5 września, premierę ma książka, która powstała na podstawie scenariusza. Jej autorami są Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat i Paweł Kraśnicki.

  Producentem muzycznym utworu jest Bogdan Kondracki. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Roman Przylipiak. Producentem teledysku jest NEXT FILM.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo