Nowa internetowa wizytówka Gdańska

  Nowa internetowa wizytówka Gdańska

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Urząd Miejski zmodyfikował swoją stronę internetową www.gdansk.pl. Prace nad nową witryną trwały pół roku i nie kosztowały ani grosza, bo wszystko wykonali pracownicy magistratu.
  A nowości i udogodnień dla internautów jest wiele. - Jestem szczególnie dumny z mapy metropolitalnej, na której można znaleźć hotele, zabytki, ciekawe miejsca w miastach z całego regionu - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Chcemy, by Gdańsk pełnił służebną rolę wobec województwa i żeby z informacji na naszej stronie mogli korzystać mieszkańcy wszystkich miast w metropolii.

  Nowością jest także możliwość umówienia się na spotkanie z prezydentem drogą elektroniczną, a także zadanie mu pytania e-mailem.
  - Staraliśmy się dostosować zmiany do sugestii, które otrzymywaliśmy od mieszkańców - tłumaczy Tomasz Łuczyc-Wyhowski, kierownik referatu multimedialnego w kancelarii prezydenta. - Mówili nam, że często nie wiedzą, do jakiego wydziału się zgłosić z daną sprawą, więc wprowadziliśmy wyszukiwanie według haseł.

  Inną sugestią klientów Urzędu Miejskiego był lepszy dostęp do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego online, który informatycy zamieścili na nowej podstronie Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków.
  Strona jest dostępna w siedmiu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, hiszpańskiej, francuskiej i kaszubskiej. Informacje na obcojęzycznych wersjach nie są tak szczegółowe jak te na polskiej stronie, ale urzędnicy zapewniają, że będą nad nimi pracować.

  Prezydent podkreśla, że chciałby, by strona www.gdansk.pl była jak najbardziej przejrzysta i prosta w obsłudze dla wszystkich mieszkańców i by zawierała dużo informacji praktycznych.
  - Zimą chciałbym pokazać listę dróg, które mają być odśnieżane, z informacjami kto to będzie robił, kiedy i jak można się z nim skontaktować - opowiada prezydent. - Dzięki temu mieszkańcy będą wiedzieć, kto za co odpowiada i do kogo się zwracać w razie problemów.

  Notuje się 40 tys. wejść dziennie na stronę internetową gdańskiego magistratu. W grudniu 2007 roku wejść było 500 tys., a w czerwcu witrynę odwiedziło prawie 1,1 mln internautów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo