Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią mówimy, że jest w nowiu. W tej pozycji cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu, wobec czego Księżyc nie jest widoczny gołym okiem. Przed nami nów Księżyca w Raku w piątek 13 lipca. Jego kumulacja nastąpi krótko po wschodzie Słońca, o godzinie 4.48 rano w piątek.

Nów może działać na człowieka silniej niż pełnia.To moment ciszy przed dużym skokiem do przodu, kiedy się odradzamy. Jesteśmy bardziej konsekwentni i nastawieni na samorealizację. Wszystko, co teraz przychodzi nam do głowy, związane z naszym rozwojem, pasją, pracą, życiem warto zapisać i zaplanować, a przede wszystkim nie lekceważyć, bo to może być podpowiedź, na którą czekaliśmy. Podjęte po nowiu decyzje są jaśniejsze, bardziej zrozumiałe.

Nów to idealny czas na marzenia, plany, wyznaczanie celów.

Możemy teraz opisać swoją idealną przyszłość. I co ważne, nie ograniczajmy się w swoich marzeniach. Czy na nów ma wpływ trzynastka? To już zależy od tego, czy sami wierzymy w pechowy charakter tej liczby.


Nów Księżyca w Raku: dobry czas na pożegnanie się ze złymi nawykami


Jak czytamy na popularnym blogu Astrologia Pełni Moonset, szczególnie ważna w czasie nowiu w Raku staje się potrzeba delikatności, wrażliwości, opiekuńczości. Trzeba też popatrzeć na więzi rodzinne czy odkrywanie przeszłości. Przed nami nów odnawiający, oczyszczający, transformujący, który pozwoli nam pożegnać destrukcyjne wzorce, które wypłynęły na powierzchnię w ostatnich miesiącach. To dobry czas na uszanowanie, zaakceptowanie i pożegnanie przeszłości, i przeżycie emocji z nią związanych.


Nów Księżyca: która to kwadra


Gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią i jest dla nas niewidoczny, mówimy, że jest w nowiu. To doskonały czas na porzucanie złych nawyków. Organizm się wówczas odtruwa, warto sięgnąć po dietę oczyszczającą. Jest to też najlepsza pora na przeprowadzanie zabiegów i operacji, gdyż rany goją się szybciej. W czasie pierwszej i drugiej kwadry Księżyc wygląda jak cienki sierp, ale stopniowo przyrasta do połowy. Dla naszego organizmu to okres regeneracji i gromadzenia energii. Przybywa nie tylko energii, może też wtedy łatwiej przytyć. To też dobry czas na zabiegi pielęgnujące na ciało i włosy.
Podczas pełni Księżyca znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi, a Słońce oświetla jego tarczę w całości. Co bardziej wrażliwe osoby narzekają na pogorszenie nastroju i bezsenność. Podczas trzeciej i czwartej kwadry tarcza Księżyca stopniowo się zmniejsza, aż w końcu zostaje z niego jedynie cienki sierp, odchylony w lewą stronę. W tym czasie organizm wykorzystuje zasoby, które zgromadził podczas dwóch poprzednich tygodni i usuwa zbędne złogi i toksyny. Dlatego w tym czasie warto rozpocząć kurację odchudzającą – jej efekty będą szybsze. To też dobry moment na depilację i wybranie się do dentysty na pozbycie się kamienia nazębnego.

ZOBACZ TAKŻE: Styczeń 2018. Superksiężyc zachwycił w Charlotte. Wkrótce pełnia zabarwi się błękitem i krwistą czerwienią

STORYFUL

POLECAMY NA STRONIE KOBIET: