Niszczyli? To do kontenera!

  Niszczyli? To do kontenera!

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po 13 metrów kw. powierzchni, bieżąca woda, prąd i ubikacja - już od stycznia w takich właśnie warunkach zamieszka sześć rodzin z terenu gminy Słupsk. Będą to rodziny, które nie potrafiły uszanować dotychczasowych mieszkań socjalnych, otrzymanych od samorządu. W zamian dostaną specjalne kontenery.
  Pierwsze postawiono właśnie w miejscowości Gać. Koszt każdego wyniósł około 50 tys. zł.
  Mieszkania socjalne, a raczej ich brak to jeden z największych problemów samorządów. Budowa nowych bloków jest bardzo kosztowna, a rodziny często niszczą i dewastują otrzymane mieszkania. Dlatego samorządowcy postanowili znaleźć tańsze i bardziej wytrzymałe rozwiązania. Idealne - ich zdaniem - okazały się socjalne kontenery.

  - Mamy w gminie rodziny, które otrzymały od nas mieszkania, ale nie potrafiły ich uszanować - mówi Bernard Rybak, wicewójt gminy Słupsk. - Dlatego chcemy przenieść tych ludzi do kontenerów. Na początek będzie to sześć rodzin. Kończymy już przygotowanie listy. Pieniądze na kupno kontenerów będą pochodziły z części budżetu przeznaczonej na mieszkania socjalne.

  Kontenery miały być zasiedlone pod koniec listopada, ale pojawiły się problemy z podłączeniem prądu. Dlatego pierwsze zasiedlenia planuje się dopiero na styczeń 2009 roku.
  - To całkiem nowe obiekty, w których wszystko jest na prąd - dodaje Józef Duszny, inspektor z Urzędu Gminy w Słupsku, który pilotuje zasiedlanie i budowę kontenerów.

  - Chcemy dodatkowo zamontować przedpłatowe liczniki na kartę, tak aby mieszkańcy uczyli się przy okazji oszczędzania.
  Wicewójt Rybak przyznał, że dla wielu osób przeprowadzka do nowego mieszkania będzie wręcz nagrodą, bo otrzymają lepsze warunki mieszkaniowe. Z tej sytuacji nie są jednak zadowoleni mieszkańcy wsi, gdzie stoją kontenery. Obawiają się nawet, że powstanie swoiste getto mieszkań socjalnych.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo