Niezwykłe pomysły rodzą się w Gdańsku

  Niezwykłe pomysły rodzą się w Gdańsku

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mają po kilkanaście lat, uśmiechy na twarzach i entuzjazm, którymi łatwo się "zarazić", głowy pełne niezwykłych pomysłów, a do tego wicemistrzostwo świata i nagrodę im. Ranarta Fusca - najwyższy zaszczyt Odysei Umysłu.
  Gosia, Szymon, Maciek, Łukasz, Julian, Oskar i Krzysiek, razem ze swoimi trenerami z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB w Gdańsku, już po raz kolejny odnieśli sukces na finałach Światowych Odysei Umysłu, które odbyły się na University of Maryland w USA.

  Zabłysnęli niekonwencjonalną techniczno-teatralną wizją zagłady dinozaurów "Było, nie było - dinozaury", a najjaśniej błyszczało stworzone przez Krzyśka urządzenie "kolorowe dźwięki", składające się m.in. ze starej drukarki, drewnianych fujarek i specjalnie stworzonego programu komuterowego... To za nie właśnie drużyna, jako jedna z trzech na świecie, dostała nagrodę im. Renata Fusca.

  - Największy problem mieliśmy z zapakowaniem wszystkich rzeczy potrzebnych do naszej prezentacji - wspomina Szymon. - Za to niespodziewanie szybko na miejscu udało nam się całość złożyć.

  W finałach Odysei Umysłu wzięło udział 800 drużyn z całego świata, w tym 19 polskich. Ideą programu jest rozwój zdolności twórczych, a te, zdaniem trenerów, ma każdy.

  - Trzeba je tylko odkryć, a potem rozwijać - mówi Dorota Hazuka-Furgalska, psycholog i trenerka zwycięskiej drużyny. - Każdy ma jakiś talent. Nie raz uczestnicy naszych zajęć odkrywają w sobie zdolności w dziedzinach, o których wcześniej nigdy by nie pomyśleli.

  Podczas konkursu, w konkurencji humanistycznej "Na luzie o muzie" wyróżniono także inną gdańską drużynę z ośrodka DAMB.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo