Nieudany przetarg na gdyński hotel Antracyt

  Nieudany przetarg na gdyński hotel Antracyt

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nikt nie zgłosił się do przetargu, który miał wyłonić nowego właściciela hotelu Antracyt na Kamiennej Górze. Teraz zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy obiekt, zastanawia się, czy ogłosić kolejny przetarg, czy też zmodernizować budynek i nadal pozostawić w swoich rękach. Hotel stoi na działce o powierzchni 0,155 ha, w bardzo malowniczej części miasta, nad samym morzem.
  - Bardzo wiele osób przedstawiało się jako potencjalni nabywcy i dopytywało się o hotel Antracyt. Jednak gdy przyszło do wpłacenia wadium, które wynosiło 1,5 miliona złotych, nikt się na to nie zdecydował - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Także firmy z zagranicy były zainteresowane kupnem Antracytu. Jednak do przetargu nie doszło. Od początku było wiadomo, że zarząd naszej spółki nie sprzeda tego hotelu taniej niż za cenę 15 milionów złotych.

  Jaka przyszłość czeka teraz hotel Antracyt? Prawdopodobnie zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Niewykluczone, że cena, jaką chce otrzymać zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zostanie obniżona. Być może też zarząd spółki zdecyduje, że Antarcyt nadal pozostanie jej własnością. O tym który wariant zostanie wybrany, zapadnie decyzja w najbliższym czasie.

  - Jeżeli hotel pozostanie w naszych rękach, to prawdopodobnie zostanie przeprowadzona jego kompleksowa modernizacja - dodaje Katarzyna Jabłońska-Bajer. - W przypadku sprzedaży to już nowy właściciel zdecyduje, co z nim zrobi.

  Ewentualny przyszły inwestor w przypadku planowanych zmian będzie musiał porozumieć się z miejskim konserwatorem zabytków.

  Teren, na którym stoi czterokondygnacyjny budynek, objęty jest bowiem planem zagospodarowania przestrzennego Kamiennej Góry - dzielnicy zabytkowej, gdzie wszelkie zmiany w wyglądzie obiektu muszą być konsultowane.

  Mimo zamieszania, jakie zapanowało wokół hotelu Antracyt, jego pracownicy są spokojni o swoje miejsca pracy i nie wierzą w kolejne przetargi.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo