Nieudany pościg kościerskiego Sokoła

Kościerskiemu Sokołowi nie udał się wyjazd do Poznania. Nasz zespół przegrał spotkanie w stolicy Wielkopolski z miejscowym WKS Grunwald.

Początek meczu w wykonaniu naszych szczypiornistów był dobry. Sokół szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale miejscowi szybko doprowadzili do remisu. W kolejnej fazie spotkania, kościerzynianie nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego bramkarza poznańskiej drużyny. Warto też wspomnieć, że obie ekipy notowały dość dużo błędów. Zdecydowanie lepiej wyglądała gra w końcowej części pierwszej odsłony. Niestety, skuteczniejsi byli poznaniacy, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu, natomiast zawodnicy Sokoła nie zanotowali żadnego trafienia. W efekcie pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 14:11 dla WKS Grunwald Poznań.
W drugiej partii, nadal widoczna była przewaga gospodarzy, którzy nie pozwalali Sokołowi na zniwelowanie przewagi wypracowanej w pierwszej części meczu. Taka sytuacja utrzymywała się do 55 minuty meczu. Wówczas podopieczni Andrzeja Gryczki rzucili się do odrabiania strat. Znakomicie radzili sobie w ataku, a ich defensywa sprawiała wiele kłopotów drużynie z Poznania. Mimo woli walki i skutecznej gry w końcówce meczu, Sokołowi nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Komplet punktów zainkasował Grunwald, który zwyciężył 29:28. Najwięcej bramek dla naszej drużyny, bo aż sześć, zdobył Krzysztof Jasowicz.

W najbliższą sobotę, 1 października Sokół rozegra wyjazdowe spotkanie ze Spójnią Gdynia. Natomiast za tydzień, na własnym parkiecie zmierzy się z drużyną Orlenu Wisły II Płock.