Asp. Tobiasz Szczepański podczas wspólnego patrolu z żołnierzami WOT został poproszony przez kierowcę taksówki o pomoc w złapaniu i przetransportowaniu w bezpieczne miejsce łabędzia, który przechadzał się w pobliżu ul. Subisława.
Ptak wychodził na jezdnię i bezskutecznie próbował odlecieć. Mundurowi powiadomili dyżurnego komisariatu oraz Dyżurnego Inżyniera Miasta, cały czas obserwowali łabędzia oraz zadbali o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Pomogli również ptakowi bezpiecznie przemieścić się do pobliskiego zbiornika retencyjnego.
Akcja zakończyła się pomyślnie, a dzielnicowy przekazał zwierzę pod opiekę Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt ,,Ostoja’’.
JAK NIE SZKODZIĆ ZWIERZĘTOM?
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?