Nieoczekiwana zmiana miejsc

  Nieoczekiwana zmiana miejsc

  Krzysztof Krajewski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niespodziewanie podczas czwartkowych obrad Rady Powiatu Sławieńskiego w Sławnie odwołano Romana Margielewskiego ze stanowiska przewodniczącego rady. To nie koniec personalnych roszad, bo radni odwołali też Eugeniusza Berlińskiego z funkcji członka Zarządu Powiatu.
  Zaczęło się od uzupełnienia porządku obrad o dwa projekty uchwał. Pod pierwszym, dotyczącym odwołania przewodniczącego, podpisała się grupa dziewięciu radnych.

  - Nie podoba nam się sposób sprawowania urzędu przez przewodniczącego Margielewskiego - argumentował na forum radny Bogdan Herbeć.

  - To dla mnie wielkie zaskoczenie - skomentował rozemocjonowany Roman Margie- lewski. - Ubolewam, że w taki sposób wyrażacie opinię o mojej pracy. Zawsze kierowałem się wyłącznie interesem mieszkańców powiatu - dodał.

  Radni w tajnym głosowaniu odwołali dotychczasowego przewodniczącego i w taki sam sposób wybrali nowego - Grzegorza Januszewskiego, który w poprzedniej kadencji był starostą sławieńskim.
  Radny Robert Stępień z PiS uważa, że zmiana ma charakter polityczny i zakończyła proces rozpadu koalicji w radzie PO - Samoobrona - PiS - PSL.

  - Tu nie chodzi o politykę - zapewnia Krzysztof Walków, formalny wnioskodawca projektu uchwały o odwołaniu Romana Margielewskiego. - Najbliższe dwa lata są najważniejsze dla powiatu. Staramy się na przykład o unijne dotacje na przebudowę dróg. Potrzebna jest do tego stabilność działania rady, a takiej za przewodniczącego Margielewskiego nie było. Bezpartyjny Grzegorz Januszewski to doświadczony samorządowiec i na pewno bardzo dobrze wywiąże się z powierzonych mu obowiązków.

  Natomiast projekt uchwały o odwołanie Eugeniusza Berlińskiego ze stanowiska członka Zarządu Powiatu złożył starosta Andrzej Lewandowski. - Berliński utracił moje zaufanie. Nie wyobrażam sobie, aby członek rady wywierał presję na urzędnikach - powiedział starosta.

  - Nic takiego nie miało miejsca - twierdzi Berliński. - Miałem swoje zdanie na różne sprawy i to widocznie się komuś nie spodobało.

  W jego miejsce do zarządu powołano radnego Janusza Stachowicza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo