Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalni pracownicy na Wybrzeżu. Po kontrolach obcokrajowcy muszą opuścić Polskę. Chodzi o osoby z Ukrainy, Pakistanu, Zimbabwe i Gruzji

szym
MOSG
Osiemnaścioro cudzoziemców otrzymało w tygodniu decyzje zobowiązujące do powrotu po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Ustki, Władysławowa, Krynicy Morskiej, Elbląga, Gdyni i Gdańska kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

Z informacji udzielonych przez pograniczników wynika, że Polskę musi opuścić 14 obywateli Ukrainy, 2 Pakistanu, 1 Zimbabwe i 1 Gruzji.

- U pięciu cudzoziemców stwierdzili nielegalne wykonywanie pracy, 4 nie miało ważnej wizy, a cel pobytu w naszym kraju 4 innych osób był niezgodny z deklarowanym. Ponadto 3 cudzoziemców przeterminowało w Polsce maksymalny pobyt, a 2 naruszyło prawo, ponieważ dopuścili się przekroczenia granicy wbrew przepisom - mówi kpt. SG Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Czytaj także: Ukraińcy pracowali nielegalnie na budowach. Muszą opuścić Polskę

Jak tłumaczą funkcjonariusze, ponowny wjazd cudzoziemców do Polski możliwy będzie po upływie terminu orzeczonego czasowymi zakazami wynoszącymi od 6 miesięcy do 3 lat. - Maksymalny zastosowany został w stosunku do obywatela Ukrainy, którego dane ujęte były w Systemie Informacyjnym Schengen celem odmowy wjazdu - dodaje kpt. SG Juźwiak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki