reklama

Niedziela Palmowa w Wejherowie. Misterium Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w nowym miejscu [FOTO, WIDEO]

Tomasz SmugaZaktualizowano 
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Wejherowie odbyło się Misterium Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Tym razem inscenizacja miała miejsce na terenie Węzła Śmiechowo-Północ. Mszy św. przewodził metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Tomasz Smuga
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Wejherowie odbyło się Misterium Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Tym razem inscenizacja miała miejsce na terenie Węzła Śmiechowo-Północ. Mszy św. przewodził metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Niedziela Palmowa jest świętem, które zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

W Wejherowie tego dnia tradycyjnie odbyła się inscenizacja Misterium Wjazdy Chrystusa do Jerozolimy. Tegoroczna miała miejsce w innym miejscu bo na terenie Węzła Śmiechowo-Północ (poprzednie organizowano przy Bramie Oliwskiej przy ul. 12 Marca). Organizatorem inscenizacji była wejherowska parafia Św. Boromeusza. Pochód prowadził do nowobudowanego kościoła, gdzie odbyła się plenerowa msza święta. Nabożeństwu przewodził metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

- W dniu dzisiejszym gromadzimy się w Wejherowie, aby z całym Kościołem rozpocząć obchód misterium paschalnego - mówił metropolita. - Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie z głęboką wiarą pójdźmy za Panem, aby uczestniczyć w tajemnicy jego krzyża i dostąpmy udziały w zmartwychwstaniu i życiu.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie