Nie żyje rektor Politechniki Gdańskiej. Profesor Jacek Namieśnik miał 69 lat

wie
Wikipedia / Politechnika Gdańska/ CC BY-SA 3.0
W niedzielę 14 kwietnia zmarł rektor Politechniki Gdańskiej, profesor Jacek Namieśnik. O śmierci, którą spowodowały najprawdopodobniej problemy z sercem poinformowała uczelnia. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się pogrzeb.

- Doświadczyliśmy straty, którą trudno opisać słowami. Profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, zmarł dziś - 14 kwietnia 2019 roku - w swoim domu w Gdańsku.

Przyczyną jego śmierci były prawdopodobnie problemy związane z sercem. Miał 69 lat. Odejście naszego rektora jest głębokim szokiem dla całej społeczności akademickiej PG, a także dotkliwą, bolesną stratą dla środowiska naukowego zarówno Trójmiasta, jak i całego naszego kraju.

Czytaj także: Rektor Politechniki Gdańskiej czatował ze studentami. O co najczęściej pytali?

Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Pana Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia PG do prestiżowego grona uczelni badawczych – poinformowała w niedzielę Politechnika Gdańska w specjalnym komunikacie.

Czytaj także: Sukces rektora PG. Prof. Jacek Namieśnik członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych

Uczelnia zapewnia, że o uroczystościach pogrzebowych będzie informować na bieżąco, a w tych poruszająco smutnych chwilach szczególne wyrazy współczucia kieruje zwłaszcza do członków rodziny Profesora oraz jego „współpracowników i wychowanków, dla których był mistrzem i opiekunem”.

Ludzie związani z Pomorzem, którzy odeszli w 2018 roku zoom

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

RiP! Spokój Jego duszy! Wybrańcy bogów umierają młodo! :(

G
Gość

To był jedyny Rektor, który spotkał się z pracownikami fizycznymi i rozmawiał o tym jak nam się pracuje i co nam się nie podoba 😢Jest mi bardzo przykro bo wkońcu w pracy czułam się bezpiecznie 😢

P
Polihistor

Świeć, Panie, nad Jego duszą! Zacny był - i odważny - Człowiek!

a
andrzeja

Nie znałem prof. osobiście, ale czytałem obszerny wywiad z Nim, gdy został rektorem PG. Przedstawiono Go, jako wybitnego naukowca o ogromnych osiągnięciach, bardzo wymagającego od innych ale przede wszystkim od Siebie. Pamiętam powtarzane w wywiadzie przez Prof. Namieśnika zdanie " Nie ma nauki polskiej, europejskiej, jest tylko jedna nauka - światowa.

Gdy przeczytałem, że Prof. jest w pracy zawsze pierwszy, znacznie wcześniej przed innymi pomyślałem sobie, że może jest to efekt nie tylko pracowitości ale i napięcia nerwowego. Człowiek, kimkolwiek by nie był, potrzebuje trochę luzu, relaksu, odpoczynku. Powiedziałem w myślach "Profesorze zwolniej. Nie zwolnił, nie usłyszał. Ogromna szkoda, że kolejny, wybitny człowiek przedwcześnie odszedł. Cześć Jego pamięci - niech odpoczywa w pokoju.

w
wiktor

Przez problemy z sercem zmarł dziś rektor Politechniki Gdańskiej. Ostatnie tygodnie był zaszczuwany przez POKOrastów i Gazetę Wyborczą za to, że udostępnił dziedziniec uczelni na konwencję programową - Spoczywaj w pokoju !

Dodaj ogłoszenie