Nie żyje kardynał Franciszek Macharski. Zmarł w wieku 89 lat [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Eliza Stępień AIPZaktualizowano 
Nie żyje były metropolita krakowski, kardynał Franciszek Macharski. Zmarł 2 sierpnia 2016 roku. Duchowny żył 89 lat. Zmarł w szpitalu, gdzie trafił po tym, jak w wyniku upadku w swoim mieszkaniu stracił przytomność i doznał urazu.

Zmarł kardynał Franciszek Macharski | Nie żyje kardynał Franciszek Macharski

Źródło: TVN24/x-news

Episkopat prosił o modlitwę w czerwcu br., gdy kardynał Franciszek Macharski był w szpitalu po upadku, jakiego doznał, a jego stan był ciężki. „Ważna i pilna prośba o modlitwę w intencji Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego" - napisano na Twitterze.

28 lipca 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży, chorego kardynała Macharskiego odwiedził papież Franciszek.

Kardynał Franciszek Macharski to polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 1970–1978, arcybiskup metropolita krakowski w latach 1979–2005, kardynał prezbiter od 1979, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w latach 1979–1994, od 2005 arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Był poprzednikiem i przyjacielem Karola Wojtyły, w latach 1979-2005 metropolitą krakowskim.

Nie żyje kardynał Franciszek Macharski

Wideo

Materiał oryginalny: Nie żyje kardynał Franciszek Macharski. Zmarł w wieku 89 lat [ZDJĘCIA ARCHIWALNE] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

12

12

szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4)

Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!

12

12

12

szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4)

Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!

12

O
Oszołom z radia maryja

Kiedyś P Rydzyk prosił kard Macharskiego o udostępnienie częstotliwości diecezjalnych na radio Maryja gdyż chciał tworzyć radio diecezjalne. Po latach okazało sie ze radio Maryja odniosło wielki sukces a po radiu diecejalnym nie ma juz śladu ale o Rydzyk nigdy nie miał o to do kard Macharskiego pretensji. Mimo różnic zawsze wysoko cenił kard Macharskiego A dialog rozmowę szczerość i prawdę

O
Oszołom z radia maryja

21.37 to 9.37 wieczór No i data drugi dzień miesiąca wtedy to był kwiecień a teraz jest to sierpień ale te zbieżności czy tych różnicach są mi wszystko zadziwiające

k
krakowianin

Była to Wielka Postać naszego życia publicznego i kościoła. Człowiek kultury bycia i wypowiedzi.
Zawsze pokorny, słuchający , pełen spokoju ale też jasnych poglądów. Jak mawiał tak czynił .
Skromny i pełen ciepła, wzbudzający szacunek dla swej postawy i godności .Większość obecnych
członków episkopatu nie ma o takich przymiotach pojęcia. Strata i żal. Kraków zawsze będzie pamiętał.
Dziękuję Księże Kardynale za to że byłeś i jakim Byłeś !

m
miś

wspaniały jeden z nielicznych kapłan wielka strata dla wiernych ciekawe czy staszek tak na wszelki wypadek zachowa sobie kilka relikwi

k
k.....cz

Ile srebrników płaci ci hasbara za ten tani ferment ?

Z
Zezem na wprost

...kanalia, gnida, obłudnik, konfident ?

Z
Zezem na wprost

mistrzowie naszej wiary którzy przez całe życie pracowali dla Pana Boga jak przy zrywce pracują konie dla drwala. Zaciągali czasami na siłę nasze dusze przed oblicze Pana. Chciałoby się powiedzieć - żal Panie Boże że takich od nas zabierasz a zostawiasz pysznych księdzów doktorów i profesorów nad którymi wprawdzie odczuwa się aureolę ale taką która nie pozwala do nich się zbliżyć "wielki napompowany kolorowy balon" ?
Miej nas w opiece Księże Biskupie .

k
krzywik

Pamiętam, po mszy w przeddzień pogrzebu Św. Jana Pawła II, na krakowskich błoniach, ksiądz odczytał sms-a od kardynała Macharskiego:
"Jestem z wami przy Św. Piotrze, tam i tu, wasz." Był Człowiekiem nie stwarzającym dystansu, bezpośrednim, skromnym, dobrym pasterzem. Gdy był daleko od Krakowa, myślał o rodakach.
Wielka strata, wierzę że na spotkanie wyszedł mu jego przyjaciel, nasz Papież.

r
robi

WIELKI CZŁOWIEK

g
gosc

Pochówek na Wawelu to gruba przesada, choć i tak lepszy On niż ta miernota Kaczynski

A
ANtoni Amerykę obroni

z KLICHEM I INNIMI PEOWCAMI SIĘ PRZYJAŹNIŁ. WIDAĆ JAK RZĄD Z KLEREM KOLABORUJE TO POTEM SIE DZIWIC ZE WSPOLNIE NASZ KRAAJ OKRODAJĄ PISIORY PEOWCY I WATYKAŃCE

c
czy zawsze dziewica

DOSYĆ JUŻ NA KOSZT PODATNIKÓW ZA NASZE ŻYŁ. JAK NA KATABASA TO PODOBNO NIE BYŁ AŻ TAKIM CHAMEM JAK INNE HIERARCHY WATYKAŃCZYKI.

r
realistka

dowie się, że lucyper nie istnieje. Pozostali również.

Dodaj ogłoszenie