Nie wszyscy w Polsce stracili na nieudanym mundialu. Duże pieniądze zarobimy firmy bukmacherskie. A przez to, że Polacy lubią hazard i zakłady - także piłkarskie - to nie wyłączna domena mistrzostw, na hazardzie zarabiają wciąż firmy, ale także fiskus. teraz gracze obstawiają mecze Ekstraklasy, a te obfitują w duże niespodzianki, co w biznesie bukmacherskim jest równoznaczne z dużymi wygranymi.

Mistrzostwa świata już się zakończyły, na kolejne emocje związane z piłką reprezentacyjną przyjdzie nam poczekać dwa lata. Mimo nieudanego występu Reprezentacji Polski na Mundialu nie wszyscy w naszym kraju są rozczarowani uzyskanymi wynikami.

Mowa tutaj o bukmacherach, czyli ludziach którzy dostarczają nam ogromnych emocji towarzyszących wszelkim rozgrywkom sportowym. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to dla nich szczególny okres. W tym czasie pojawia się wielu nowych klientów, chcących urozmaicić sobie oglądanie meczów reprezentacyjnych lub doświadczonych graczy którzy widzą w Mundialu okazję dla siebie.

“Aktywność klientów znacznie wzrosła, niewątpliwie czerwiec był zdecydowanie najlepszym miesiącem w tym roku. Faktycznie wielu klientów do nas wróciło na okres MŚ, pozyskaliśmy też tysiące nowych osób zarejestrowanych w LV BET.” – powiedział Łukasz Kieza Country Manager LV BET Zakłady Bukmacherskie.

- Wyniki reprezentacji Polski z jednej strony są dla nas korzystne, z drugiej nie. Faktycznie w meczu otwarcia wiara w biało-czerwonych była duża. Przy meczu z Kolumbią pojawił się jednak sceptycyzm i wielu klientów typowało rozstrzygnięcie niekorzystne dla Polski. Na pewno dla bukmacherów lepiej byłoby, aby reprezentacja utrzymywała się w turnieju jak najdłużej, co utrzymało by zainteresowanie MŚ na wysokim poziomie.

Niezależnie od wyniku wygrywa Skarb Państwa

Nowelizacja Ustawy Hazardowej zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 r. Polski rynek zakładów bukmacherskich przeszedł rewolucję - na rynku pojawiły się legalne, licencjonowane podmioty, a operatorzy nielegalni zaczęli tracić mocną pozycję. W 2016 roku udział operatorów z szarej strefy był oceniany na około 90-proc.

W wyniku zmian w ustawie Ministerstwo Finansów uzyskało narzędzia w walce z nielegalnym hazardem. Wprowadzony został Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, który do tej pory zgromadził 2464 domeny. Skarb Państwa pobiera 12-proc. podatek obrotowy od obrotów generowanych przez legalne zakłady bukmacherskie.

Eksperci podkreślają negatywny wpływ tak wysokiej stawki podatku na warunki prowadzenia działalności zgodnie z prawem. Mimo to, najwięcej na zmianach wygrał Skarb Państwa oraz legalni bukmacherzy.Tylko w 2016 roku obrót firm działających zgodnie z prawem wyniósł blisko 1,7 mld złotych, a do budżetu wpłynęło 204 mln złotych. Obroty legalnych bukmacherów w 2017 r. wzrosły o niemal 94-proc. (do 3,3 mld złotych), a Skarb Państwa wzbogacił się o kwotę 396 mln złotych z tytułu podatku od gier. Udział licencjonowanych podmiotów wzrósł do około 40-proc. Ministerstwo Finansów nie opublikowało danych na temat wpływów podatkowych z tytułu podatku od gier za drugi kwartał 2018 r., ale możemy zakładać, że Mistrzostwa Świata wydatnie zwiększyły obroty bukmacherów oraz wysokość podatku od gier dla budżetu.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

Legalne zakłady, legalna reklama

Zmiana przepisów Ustawy Hazardowej otworzyła legalnym bukmacherom możliwość reklamy swoich usług, a dla polskiego sportu uwolniła dodatkowy strumień gotówki.
Najbardziej zyskały na tym polskie kluby piłkarskie, które pozyskały dodatkowych sponsorów w postaci legalnych firm bukmacherskich. Aktywność reklamowa licencjonowanych podmiotów bukmacherskich nie ogranicza się jednak tylko do sponsoringu drużyn sportowych.

Mała firma mały ZUS. Kto ma prawo do zryczałtowanego ZUS i ile on wynosi? Ile na ZUS zapłacą w 2019 r. samozatrudnieni? Kliknij w ten tekst a dowiesz się!

Teraz masz pełny wybór: wniosek o 300 złotych na ucznia możesz złożyć przez Internet, w urzędzie gminy albo wysłać pocztą. Jak to zrobić - w tym wniosek do wydruku, adresy wszystkich punktów przyjmujących wnioski w Polsce oraz banków pomagających składać wnioski on-lin i inne ważne wiadomości - po prostu kliknij w ten tekst!