Nie udowodniono picia alkoholu w pracy

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Komendant policji miejskiej w Gdyni nie będzie się odwoływał od wyroku jaki zapadł w Kościerzynie w sprawie trzech byłych policjantów.

Byli policjanci zostali uniewinnieni przez sąd od zarzutu spożywania alkoholu na terenie komendy. Jak się dowiedzieliśmy, nie można było na podstawie zeznań świadków jednoznacznie udowodnić, czy policjanci spożywali alkohol w miejscu pracy.

Postępowanie w tej sprawie prowadziła Komenda Miejska Policji w Gdyni. Byli policjanci domagali się uniewinnienia, natomiast oskarżyciel - kary grzywny.

Po zapoznaniu się z rozstrzygnięciem sądu, w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni podjęto decyzję.

- Komendant nie będzie się odwoływał od wyroku jaki zapadł w Sądzie Rejonowym w Kościerzynie - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni

Warto dodać, że już wcześniej komendant wojewódzki policji uniewinnił policjantów od zarzutu picia alkoholu na terenie komendy. Przypomnijmy, że sytuacja miała miejsce w maju ub. roku. Komendant powiatowy otrzymał anonimowe zgłoszenie o tym, że w budynku spożywany jest alkohol. O sprawie natychmiast powiadomił wydział kontroli. Na miejscu zjawili się jego funkcjonariusze.

- W budynku zastano trzech policjantów będących po służbie - mówił Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie. - Wszyscy trzej odmówili wykonania badania na zawartość alkoholu.

Fakt braku badania na zawartość alkoholu miał też wpływ na wyrok kościerskiego sądu. To już kolejna decyzja sądu dotycząca sytuacji z maja ub. roku. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku orzekł, że zwolnienie dyscyplinarne trzech byłych policjantów zostało przeprowadzone z naruszeniem przepisów. Tym samym, decyzja komendantów powiatowego i wojewódzkiego policji w sprawie zwolnienia ze służby została uchylona. Na razie jednak sprawą zajmuje się Naczelny Sąd Administracyjny. Skargę kasacyjną złożył komendant wojewódzki policji w Gdańsku.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie