Nie taki drogi ten Maxim

  Nie taki drogi ten Maxim

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mimo zakrojonej na niespotykaną wcześniej skalę akcji promocyjnej jest wielce prawdopodobne, że gdyńskiemu Urzędowi Miasta nie uda się uzyskać oczekiwanej przez urzędników kwoty za sprzedaż atrakcyjnej działki przy ul. Orłowskiej (po legendarnym lokalu Maxim).
  We wtorek o północy upłynął termin, w którym potencjalni inwestorzy, zainteresowani zakupem wycenianej na 35 mln zł nieruchomości, mogli wpłacać 3,5 mln zł wadium. Krok ten umożliwiłby przystąpienie do przetargu, zaplanowanego w przeddzień Wigilii.

  Tymczasem w środę po południu na koncie bankowym urzędu nie było wpłaty od ani jednego inwestora. Nie oznacza to, że ofert nie będzie w ogóle, bo pieniądze między bankami krążyć mogą nawet dwa dni.
  Jedno jest jednak pewne - inwestorzy drzwiami i oknami po nieruchomość na ul. Orłowskiej się nie pchają. A jeśli zainteresowanego jej zakupem jeszcze w tym roku nie będzie, procedurę przetargową trzeba będzie powtórzyć i prawdopodobnie obniżyć cenę. Wiadomo też, że jeśli do przetargu stanie mała liczba inwestorów, wylicytują kwotę zbliżoną do ceny wywoławczej. Tymczasem urzędnicy spodziewali się, że może być ona sporo wyższa niż wspomniane 35 mln zł.

  - Ofert na tę chwilę rzeczywiście jeszcze nie ma, a doświadczenie podpowiada nam, że już powinny się pojawić - przyznał wczoraj po południu Tomasz Banel, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni. - Niewykluczone jednak, że pieniądze dopiero krążą między bankami.

  Na działce po Maximie przyszły inwestor będzie mógł zbudować np. hotel z centrum SPA.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo