W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób zmagających się z niepłodnością. Według najnowszych szacunków, w Polsce problem z zajściem w ciąże może mieć nawet co 5 para starająca się o dziecko. Przyczyn komplikacji może być wiele - od zaburzeń hormonalnych, genetycznych czy immunologicznych, poprzez powikłania po przebytych chorobach, aż do szeregu czynników środowiskowych oraz stylu życia. Pierwszym krokiem w przypadku podejrzenia niepłodności jest szczegółowa diagnostyka zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Diagnostyka par starających się o potomstwo

Warto wiedzieć, że w przypadku podejrzenia zaburzeń płodności konieczne jest przyjrzenie się stanowi zdrowia obojga partnerów. Wstępne rozpoznanie możliwe jest już po wykonaniu USG i podstawowych badań hormonalnych u kobiety oraz badania ogólnego nasienia u mężczyzny. Po konsultacji z pacjentami, zebraniu wywiadu i przeanalizowaniu sytuacji, lekarz może zalecić wykonanie szeregu dodatkowych badań laboratoryjnych, w tym ogólnych, hormonalnych, czynnościowych, infekcyjnych czy genetycznych. Celem jest zebranie wyczerpujących danych nt. możliwych przyczyn trudności z uzyskaniem ciąży. Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA powstały 18 lat temu, od samego początku rozwijając kompleksową ofertę badań dla pacjentów zmagających się z niepłodnością. Ściśle współpracują z Klinikami Leczenia Niepłodności INVICTA

Spersonalizowane podejście

Badania warto przeprowadzić w laboratorium z odpowiednim doświadczeniem i zapleczem technologicznym. Wiarygodność wyniku i jego precyzyjność, zwłaszcza przy oznaczeniach hormonalnych, ma ogromne znaczenie dla prawidłowej diagnozy. Wiemy o tym, bo na co dzień pracujemy ze specjalistami, pod których opieką są niepłodni pacjenci - podkreśla Iwona Malinowska, z-ca Kierownika Laboratoriów Medycznych INVICTA.

Jedną z kluczowych zasad podkreślanych przez lekarzy INVICTA, którzy specjalizują się w leczeniu niepłodności, jest zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta. Choć klinika wdrożyła standard badań podstawowych, pogłębiona diagnostyka jest planowana w sposób spersonalizowany.

3 tys. badań w ofercie

W ofercie Laboratorium INVICTA znajduje się ok.3 tys. badań. Co ważne, większość z nich, szczególnie tych z zakresu diagnostyki niepłodności, wykonywanych jest w ramach własnej infrastruktury laboratorium, bez wsparcia podwykonawców, co skutkuje wynikami wykonanymi szybciej i taniej. Polskie Centrum Akredytacji potwierdza najwyższy standard badań wykonywanych w Medycznych Laboratoriach Diagnostycznych INVICTA w oparciu o zgodność z normą PN-EN ISO 15189.

Wszyscy pacjenci wykonujący badania w Klinikach INVICTA mają możliwość podglądu wyników bez wychodzenia z domu, dzięki dedykowanej platformie internetowej medipoint.pl