Nie masz pomysłu na na jesienny wypad? Oto nasze propozycje dla całej rodziny

Artykuł sponsorowany Krzysztof Suchecki Zakład Działalności Gospodarczej Wielobranżowy
Śląsk i Zagłębie to teren przemysłowy z licznymi kopalniami, hutami, zakładami? Nic bardziej mylnego! Jest to miejsce pełne uroczych zakątków i ciekawych miejsc do zwiedzania. To tutaj można wybrać się na wycieczkę rowerową, popływać na jeziorach, zabrać rodzinę na malowniczy spacer, zwiedzić historyczne obiekty, zabytkowe kopalnie. Najlepiej mieć wtedy bazę wypadową - hotel, z którego będzie wszędzie blisko i gdzie możemy wyjątkowo odpocząć.

Co oferuje województwo śląskie? Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od wspinaczki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej po Szlak Zabytków Techniki, trasy rowerowe, urokliwe jeziora dla miłośników żeglarstwa i wiele innych atrakcji. Najlepiej wybrać się tu z rodziną na jesienny wypad.

Dla miłośników rowerów i historii
Jako bazę wypadową proponujemy Hotel Cumulus znajdujący się w Będzinie przy ul. Sportowej 3. Lokalizacja obiektu umożliwia bardzo łatwy dostęp do miejsc atrakcyjnych nie tylko turystycznie, ale także biznesowo. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się m.in.: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, nowoczesna filharmonia, teatr, miejsca targów branżowych (EXPO SILESIA w Sosnowcu, Fair Expo w Katowicach), lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach oraz lotnisko w Balicach.

Hotel Cumulus jest położony nad rzeką Przemszą, wzdłuż której prowadzi ścieżka spacerowa. W sąsiedztwie hotelu znajduje się XIV-wieczny zamek króla Kazimierza Wielkiego. Budowla majestatycznie góruje nad miastem, a z wieży zamkowej - udostępnionej dla zwiedzających - roztacza się piękny widok na panoramę Zagłębia. Dodatkową atrakcję dla turystów stanowi możliwość zwiedzania podziemi będzińskich.
Spacerem można udać się do klasycystyczno-barokowego Pałacu Rodziny Mieroszewskich.

W okolicy znajdują się również atrakcyjne trasy rowerowe prowadzące przez Górę Zamkową do miejsc, które stanowią centrum wypoczynku i rekreacji mieszkańców Zagłębia. Liczne plaże oraz kąpieliska usytuowane przy akwenach wodnych Pogoria I, Pogoria II i Pogoria III, bary, wypożyczalnie rowerów wodnych, a także możliwość żeglowania, stanowią o atrakcyjności tego miejsca. Dlatego też hotel Cumulus umożliwia swoim gościom skorzystanie z tej atrakcji, udostępniając rowery.

Udając się na wycieczkę rowerową na trasie nie może zabraknąć niezwykle istotnego punktu. Koniecznie trzeba zobaczyć jedyną w Europie pustynię, a mianowicie Pustynią Błędowską. Jest to teren o powierzchni ok. 33 km2, przez który przepływa rzeka Biała Przemsza.

A może dłuższa wycieczka?
Hotel Cumulus jest idealnym miejscem do zaplanowania nieco dalszych wypadów. Po odwiedzeniu zamku będzińskiego czekają kolejne ciekawe budowle znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: zamek w Ogrodzieńcu, zamek królewski w Bobolicach, ruiny zamku w Mirowie.

Mało kto wie, że Zagłębie może poszczycić się miejscem nazywanym polskimi Malediwami. Ten uroczy zakątek stanowi część Parku Gródek w Jaworznie. Lazurowa woda, strome klify, małe wysepki tworzą przepiękny krajobraz.
Dla wielbicieli techniki na pewno interesujący okaże się Szlak Zabytków Techniki prowadzący m.in. przez: Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, kopalnię Guido w Zabrzu czy Muzeum Browarów Tyskich Książęcych w Tychach.

Odpoczynek w hotelu
W będzińskim hotelu Cumulus na Gości czekają wygodne pokoje i klimatyzowane apartamenty, a hotelowe Cumulus Relax&Spa zapewni chwile relaksu, odprężenia i odpoczynku. Osoby spragnione wysiłku fizycznego hotel zaprasza do siłowni, a w sezonie do gry w tenisa ziemnego.

Restauracja Cumulus zadba o podniebienia swoich Gości, proponując im wyłącznie smaczne i świeże dania kuchni polskiej, regionalnej oraz europejskiej.

Szczegółowe informacje na temat hotelu Cumulus można znaleźć na stronie internetowej: http://cumulushotel.pl/ lub pod numerami tel. +48 267 52 15, 32 762 22 20.

Materiał oryginalny: Nie masz pomysłu na na jesienny wypad? Oto nasze propozycje dla całej rodziny - Dziennik Zachodni