„Nie jest kolorowo”. Przynieś przybory szkolne i pomóż Polakom ze Wschodu

AMN
archiwum db
Trwają przygotowania do charytatywnej akcji „Nie jest kolorowo”. Biorąc udział, możesz wesprzeć polskich uczniów na Wileńszczyźnie.

- Właśnie wysyłamy zaproszenia do szkół i odbieramy potwierdzenia chęci uczestnictwa. Na razie zdeklarowało się ok. 30 placówek, ale liczymy, że będzie ich znacznie więcej - mówi Jacek Swis, prezes Stowarzyszenia Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego , które organizuje akcję charytatywną.

Prezes tłumaczy, że w ramach tego projektu w dniach 9-22 maja w pomorskich placówkach oświatowych będą zbierane przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą, głównie z terenu Rejonu Wileńskiego.

- Równolegle do akcji w szkołach planujemy przeprowadzić ogólnodostępne zbiórki przyborów szkolnych poprzez naszych lokalnych koordynatorów oraz zbiórkę publiczną środków finansowych - zapowiada Jacek Swis.

Kredki, zeszyty, piórniki i inne przybory zostaną posegregowane, spakowane i przygotowane do wysyłki przez wolontariuszy. Transport za wschodnią granicę planowany jest na lipiec lub sierpień, aby uczniowie na Wileńszczyźnie otrzymali pomoc przed nowym rokiem szkolnym.

Organizatorzy akcji zapewniają, że na udziale w projekcie skorzystają nie tylko dzieci ze Wschodu:

- Długofalowym rezultatem akcji będzie wzrost świadomości zarówno wśród uczniów mieszkających w Polsce jak i za granicą oraz intensyfikacja kontaktów międzyszkolnych – przekonuje prezes Stowarzyszenia Traugutt.org. - Współpraca tego rodzaju jest cenną wartością pogłębiającą poczucie tożsamości narodowej i może pozytywnie wpłynąć na młodzież – rozwijając ciekawość świata, umożliwiając poznanie rówieśników wychowujących się w nieco innych warunkach – podkreśla.

Członkowie stowarzyszenia przypominają również, że w ubiegłym roku akcja została pilotażowo przeprowadzona w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim czy Starogardzie Gdańskim). Wtedy zebrane przybory trafiły na Litwę i Łotwę.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pruszcz

Strona akcji: www.niejestkolorowo.pl

Dodaj ogłoszenie