reklama

Nauka ekonomii

RedakcjaZaktualizowano 
Mamy dla Was dwanaście filmów animowanych. Każdy z nich wyjaśnia istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki.

1. Cykl koniunkturalny: czym jest i czy można go powstrzymać?

2. Działalność gospodarcza:czyli, z czym zmierzyć musi się każdy przedsiębiorca

3. Emerytura: zalety i wady systemu emerytalnego

4. Globalizacja: rynki, jak naczynia połączone

5. Kredyty: podstawowe narzędzie przedsiębiorcy

6. Migracje: czyli podróże za chlebem

7. Płatności: pieniądz na wiele sposobów

8. Przedsiębiorczość: czyli aktywność i innowacyjność przede wszystkim

9. System płatniczy: czyli stabilizacja gospodarki

10. Ubezpieczenia: tańsze niż naprawa szkody

11. Własność:  podstawa rozwoju gospodarki

12. Wolny rynek: granice ingerencji państwowej

Konkurs EDUKACJA EKONOMICZNA – NA WESOŁO I Z NAGRODAMI

Animowani bohaterowie opowiedzą o ważnych zjawiskach gospodarczych

Ruszyła III edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. To kolejne spotkanie z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Zapamiętaj, wymyśl, wygraj!

Na specjalnej stronie internetowej www.edukator.pl, a także www.nbportal.pl dostępnych jest 12 zabawnych filmów animowanych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć edukacyjne kreskówki, zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzieć na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślić hasło promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych. Pierwsze 2000 zgłoszonych szkół otrzyma na życzenie DVD z 12 filmami animowanymi, które można będzie wykorzystać jako materiał uzupełniający na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie czy przedsiębiorczości. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczniów, ich opiekunów, a także szkół.

Dodatkowo, organizatorzy na stronie www.edukator.pl publikują gotowe do pobrania scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe.

Konkurs potrwa do 5 czerwca 2009 r., a jego wyniki zostaną ogłoszone do 19 czerwca. **Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.edukator.pl. **

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Media Regionalne.

Rząd robi poduszkę na ewentualne spowolnienie gospodarcze

Wideo

Materiał oryginalny: Nauka ekonomii - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie