Nauczycielka skazana za 50 gwałtów

  Nauczycielka skazana za 50 gwałtów

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na 3 lata więzienia i 10 lat zakazu wykonywania zawodu skazał Sąd Rejonowy w Słupsku 52-letnią Lidię M., polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Kobieta została oskarżona o seksualne molestowanie i gwałcenie swojej 13-letniej uczennicy.
  Sąd uznał, że molestowanie małoletniej i obcowanie płciowe były gwałtami. Uniewinnił jednak nauczycielkę z części zarzutów dotyczących rozpijania uczniów oraz zarzutu włamania się do skrzynki pocztowej Martyny i usunięcia z niej informacji dotyczących jej związku z uczennicą.

  Biegli powołani do sprawy udowodnili, że pedagog molestowała seksualnie trzynastolatkę. Dowodami w sprawie była korespondencja, jaką nauczycielka prowadziła z uczennicą, dyskusje przez komunikator internetowy Gadu-Gadu, wysłane do niej e-maile oraz zeznania innych uczniów.

  Według zebranych przez prokuraturę dowodów, dziewczynka była gwałcona ponad 50 razy. Do takich sytuacji dochodziło podczas pobytu dziewczynki na kolonii, w mieszkaniu nauczycielki oraz w szkole. Pokrzywdzoną zbadał biegły psycholog. Stwierdził, że zeznania dziewczynki są wiarygodne.

  Pedagog z 26-letnim stażem pracy w szkole została aresztowana pod zarzutem molestowania nieletniej w lutym 2004 roku. W czasie procesu Lidia M. nie przyznawała się do zarzucanych jej czynów. W rozmowie z dziennikarzami twierdziła, że takimi insynuacjami zniszczono jej karierę.

  W sprawie wypowiedział się również seksuolog, który badał nauczycielkę. Według jego opinii, kobieta może mieć zaburzenia popędu seksualnego, które objawiają się skłonnościami pedofilskimi. Z jego opinii również wynika, że Lidia M. usidliła swoją ofiarę szantażem uczuciowym.
  W efekcie po blisko pięciu latach prowadzenia sprawy sąd uznał Lidię M. winną.
  - Oskarżona wykorzystała uczucia, jakimi ofiara ją darzyła, także podstępem przełamała opór pokrzywdzonej, upijając ją piwem - stwierdził sędzia Daniel Żegunia.
  W więzieniu Lidia M. będzie musiała poddać się terapii.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo