Nauczyciele szkoły w Miastku wysłali list do naczelnik wydziału oświaty. Wytykają w nim błędy merytoryczne

Maria Sowisło
Maria Sowisło
Pixabay
Rozżaleni widmem likwidacji pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku postanowili listownie porozmawiać z autorką projektu reorganizacji oświaty w gminie Miastko Haliną Gierszewską, która jest naczelnikiem wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Miastku.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku postanowili listownie przedstawić swoje argumenty przemawiające za utrzymaniem placówki. Tu trzeba przypomnieć, że zgodnie z nowym projektem „Planu reorganizacji oświaty w gminie Miastko na lata 2020-2023”, miastecka „Jedynka” ma zostać zlikwidowana. A to szkoła z 75-letnią tradycją.

Czytaj także

List otwarty do Naczelnika Wydziału Oświaty w Miastku Pani Haliny Gierszewskiej

Szanowna Pani!

Zdecydowaliśmy się napisać otwarty list, choć wolelibyśmy prowadzić rozmowy z Panią w innych okolicznościach. Jednakże po publikacji ostatnich wypowiedzi na łamach lokalnej prasy, czujemy się wezwani do zajęcia stanowiska w tejże formie.
Wspominamy Panią jako oddanego szkole dyrektora, bardzo zasłużonego dla jej rozwoju, kreatywnego i motywującego innych do działania. Często słyszeliśmy, że jesteśmy świetnym zespołem. Wielokrotnie dziękowała nam Pani za nasze oddanie i trud wkładany w codzienną pracę. Pani również mogła liczyć na nasze wsparcie w trudnych chwilach.
Tym bardziej bolą nas wypowiedzi dotyczące między innymi ostatniego egzaminu ósmoklasisty, sugerujące rzekomo spadkową tendencję wyników naszych uczniów.
Uważamy, że opinia publiczna celowo jest wprowadzana w błąd, a nierzetelne i tendencyjne informacje działają na naszą niekorzyść.
Prześledziliśmy wyniki egzaminów wszystkich szkół w naszej gminie z ostatnich kilku lat. Wbrew insynuacjom dotyczącym języka polskiego zanotowaliśmy wzrost wyników z tego przedmiotu w stosunku do roku ubiegłego, a nasz nauczyciel matematyki został wyróżniony za efekty swojej pracy.
Odnośnie kwestii finansowych: przedstawiony przez Panią „Plan reorganizacji oświaty w gminie Miastko na lata 2020-2023” zawiera liczne błędy merytoryczne.
Pragniemy podkreślić, iż nasza szkoła jest jednostką najtańszą w utrzymaniu.
Na podstawie wyniku finansowego za I półrocze 2020 roku, koszt utrzymania oddziału w SP 1 jest najniższy spośród wszystkich szkół miejskich.
Wbrew sugestiom nasza szkoła nie wymaga również dostosowywania warunków do funkcjonowania oddziałów przedszkolnych.
Liczba pracowników obsługi wśród szkół miejskich jest także najniższą, przy największej liczbie uczniów.
Polityka dyskryminująca naszą szkołę prowadzona była już wcześniej. Jednym z wielu przykładów jest blokowanie tworzenia oddziałów przedszkolnych, co pozbawia rodziców możliwości posyłania dziecka do naszej placówki.
Nieprawdą jest też, że w naszej szkole oddziały klasowe są mało liczne.
Mimo napotykanych trudności jesteśmy bardzo dumni z naszej szkoły i naszych uczniów. Uważamy, że Szkoła Podstawowa nr 1 jest wpisana w tradycję i kulturę naszego miasta. Obchodzimy w tym roku piękny jubileusz 75-lecia istnienia najstarszej szkoły w naszej gminie.
Wobec powyższego motywacja proponowanych przez Panią działań oraz sugerowanych rozwiązań budzi nasze największe wątpliwości.
Szanowna Pani! Doskonale pamiętamy dzień , kiedy obejmując stanowisko dyrektora w naszej szkole mówiła Pani: „Nie przychodzę, żeby burzyć...”
Szkoda, że ta piękna maksyma z pozycji piastowanego obecnie urzędu jest już nieaktualna...
Z uszanowaniem
Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku
PS. „Dziwny jest ten świat (...); lecz ludzi dobrej woli jest więcej...” - serdecznie dziękujemy Rodzicom, społeczności miasteckiej i wszystkim, którzy ślą słowa wsparcia i otuchy.

Zaostrzenie restrykcji. Cała Polska w strefie czerwonej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie