Paweł Adamowicz nie żyje
  Zmarł 14.01.2019

  KSIĘGA KONDOLENCYJNA

  Rozwiń
  Paweł Adamowicz nie żyje
  Zwiń
  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone! Znamy...

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone! Znamy laureatów

  Akcja specjalna NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone! Znamy laureatów
  Dziś o godz. 22 zakończył się wielki plebiscyt edukacyjny NAUCZYCIEL NA MEDAL i SZKOŁA NA MEDAL. Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Pomorskiego, które zostaną wręczone podczas Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej oraz wspaniałe nagrody - wśród nich studia podyplomowe i zagraniczne wycieczki. Cenne nagrody mogą też zdobyć szkoły przyjazne uczniom i ich rodzicom.
  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone! Znamy laureatów
  W piątek, 16 listopada rozpoczął się wojewódzki finał plebiscytu NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL. Awansowali do niego, zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania, laureaci w każdej kategorii z Gdańsk, Gdyni, Sopotu i Rumi oraz z każdego powiatu na Pomorzu.

  Zobacz listę finalistów i aktualne wyniki:

  Wybierz kategorię plebiscytu, KLIKNIJ i GŁOSUJ:

  Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej
  Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum
  Nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej
  Szkoła na medal
  Trwa także głosowanie w wojewódzkiej kategorii plebiscytu, w której zostaną wybrani NAUCZYCIELE AKADEMICCY ROKU.

  Zobacz listę kandydatów, KLIKNIJ i GŁOSUJ:

  Nauczyciel akademicki roku


  Zobacz też listę wyniki pierwszego etapu głosowania w miastach i powiatach:
  KLIKNIJ i wybierz kategorię plebiscytu:

  Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej
  Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum
  Nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej
  Szkoła na medal

  To już trzecia edycja naszej akcji, którą "Dziennik Bałtycki" prowadzi pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. - Odpowiadając na oczekiwania środowiska oświatowego w tym roku przyznamy więcej nagród - mówi Agnieszka Król, dyrektor marketingu "Dziennika Bałtyckiego". - Po raz pierwszy docenimy nauczycieli akademickich i nagrodzimy szkoły przyjazne uczniom i rodzicom.

  - To jedna z najważniejszych w roku akcji "Dziennika Bałtyckiego" - dodaje redaktor naczelny Mariusz Szmidka. - Każda edycja plebiscytu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od początku tego roku szkolnego do naszej redakcji zgłaszane były nominacje nauczycieli, jeszcze zanim tegoroczna edycja została formalnie ogłoszona.

  W tym roku nie zabraknie dobrze znanych elementów naszej akcji. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej do gazety dołączymy specjalny dodatek - album prezentujący nominowanych nauczycieli. Podobnie jak rok temu nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w ramach Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się na początku grudnia.

  Są też nowości, które sprawią, że akcja będzie miała jeszcze większy zasięg i wyłoni jeszcze więcej laureatów. - Docenimy nauczycieli na najwyższym stopniu nauczania, czyli wykładowców akademickich - wyjaśnia Agnieszka Król. - Nagrodzimy też szkoły, w których przywiązuje się wagę nie tylko do dydaktyki, ale także do tworzenia dobrej, przyjaznej atmosfery..

  Kategorie plebiscytu

  Nagrody dla nauczycieli zostaną przyznane w trzech kategoriach. Osobno nagrodzimy nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VIII oraz tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadpodstawowych. Najpierw laureaci zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Rumi i wszystkich powiatach województwa, później najlepszych na Pomorzu wyłoni wojewódzki finał plebiscytu. Podobnie będzie w przypadku tytułu SZKOŁA NA MEDAL, który najpierw zostanie przyznany osobno w miastach i powiatach. Nauczyciele akademiccy będą wybierani w jednym głosowaniu prowadzonym w skali całego województwa.

  Kogo nominować do nagrody?

  Celem naszej akcji jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem. Szukamy nauczycieli z pasją, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością i serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

  Nagrodzimy także nauczycieli akademickich. Ich rola jest oczywiście trochę inna, jednak tak samo na docenienie zasługuje umiejętność pełnego pasji i zaangażowania przekazywania wiedzy, wysoka kultura osobista, przyjazne i cierpliwe podejście do studentów.

  Nowością w naszym plebiscycie będą wyróżnienia dla szkół. W tym przypadku szukamy placówek edukacyjnych, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom. Co kryje się za tym określeniem? Agnieszka Król wyjaśnia: - Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna szczególnie dba o dobrą atmosferę. Najpierw przez nominacje, a następnie w głosowaniu, uczniowie i ich rodzice docenią starania dyrekcji i nauczycieli. Na najbardziej przyjazne szkoły czekają cenne nagrody.

  Wielka galeria nauczycieli
  z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Nasz plebiscyt rozpocznie się w dniu wyjątkowym dla nauczycieli i szkół. W poniedziałek, 15 października większość szkół będzie świętować przypadający dzień wcześniej Dzień Edukacji Narodowej. Właśnie tego dnia do "Dziennika Bałtyckiego" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich nauczycieli nominowanych do tytułu NAUCZYCIEL NA MEDAL oraz zamieścimy listę szkół zgłoszonych do nagrody w naszej akcji.

  Pomorska Konferencja Edukacyjna

  Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego podczas uroczystej gali w ramach Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się na początku grudnia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Zaproszenie na konferencję otrzymają wszyscy laureaci z każdego miasta i powiatu. Program spotkania będzie bardzo bogaty. Najpierw nauczyciele wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach konferencji szkoleniu poświęconym wykorzystaniu nowych technologii i mediów społecznościowych w edukacji. Później odbędzie się uroczysta gala, a po niej spektakl teatralny dla laureatów naszego plebiscytu.

  Kliknij i zobacz relację z gali w 2016 roku

  Kliknij i zobacz relację z gali w 2017 roku


  Prezentacja zwycięzców

  Po uroczystej gali do całego nakładu "Dziennika Bałtyckiego" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

  KLIKNIJ na okładkę i zobacz
  dodatki po poprzednich edycjach plebiscytu


  Ważne terminy

  • W pierwszym etapie plebiscytu NAUCZYCIELE NA MEDAL (w kategoriach Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VIII oraz Nauczyciel szkół ponadpodstawowych) oraz SZKOŁY NA MEDAL zostaną wybrane osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Rumi i w każdym powiecie
  • Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu rozpoczął się w poniedziałek, 15 października i potrwał do wtorku, 13 listopada do godz. 22.
  • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w piątek, 16 listopada i będzie trwać do wtorku, 27 listopada do godz. 22.
  • Głosowanie w wojewódzkiej kategorii dla nauczycieli akademickich rozpocznie się [b]w poniedziałek, 15 października i będzie trwać do wtorku, 27 listopada do godz. 22.

  Cenne nagrody dla nauczycieli
  Etap powiatowy


  Nauczyciele, którzy w każdej z trzech kategorii plebiscytu zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają:
  • tytuł Nauczyciela na Medal w mieście lub powiecie
  • pamiątkowy medal Województwa Pomorskiego
  • zaproszenie na Pomorską Konferencję Edukacyjną oraz dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu i specjalny spektakl w Teatrze Wybrzeże
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania

   Laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego miasta i powiatu otrzymają dyplom uznania od Marszałka Województwa Pomorskiego, zaproszenie na Pomorską Konferencję Edukacyjną oraz dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu i specjalny spektakl w Teatrze Wybrzeże.

   Wojewódzki finał

   Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody:
   Czytaj więcej o koncercie na stronie ERGO Areny

   Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
   • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • dwuosobowe zaproszenie na pobyt w luksusowym Hotelu KISTON w Sulęczynie.


    Pobyt będzie obejmować dwa noclegi w komfortowych pokojach, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego, dwie obiadokolacje z lampką szampana, korzystanie z siłowni, basenu, sauny i jacuzzi (godzina kręgli do wykorzystania podczas pobytu) oraz voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w SPA dla każdej osoby

    Kliknij i zobacz stronę Hotelu KISTON

   • voucher na kurs językowy (kurs semestralny, dowolnie wybrany język)
   • dwuosobowe zaproszenie na koncert BEATA i BAJM - Płynie w Nas Gorąca Krew 40-lat! w ERGO Arenie w Gdańsku


   Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajmą czwarte i piąte miejsce w rankingu otrzymają:
   • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • dwuosobowe zaproszenie na pobyt w luksusowym Hotelu KISTON w Sulęczynie. Pobyt będzie obejmować dwa noclegi w komfortowych pokojach, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego, dwie obiadokolacje z lampką szampana, korzystanie z siłowni, basenu, sauny i jacuzzi (godzina kręgli do wykorzystania podczas pobytu) oraz voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w SPA dla każdej osoby - kliknij i zobacz stronę Hotelu KISTON
   • dwuosobowe zaproszenie na koncert BEATA i BAJM - Płynie w Nas Gorąca Krew 40-lat! w ERGO Arenie w Gdańsku


   Nagrody dla nauczycieli akademickich

   Nauczyciele, którzy w wojewódzkiej kategorii NAUCZYCIEL AKADEMICKI NA MEDAL zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody:
   • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • statuetkę Nauczyciel na Medal
   • zaproszenie na dwuosobową wycieczkę do Rzymu, na którą nauczyciele wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli wyjechać podczas zimowych ferii

    Kliknij i czytaj o wycieczce Rzymskie Wakacje na stronie Biura Podróży ITAKA
   • voucher na kurs językowy (kurs semestralny, dowolnie wybrany język)
   • dwuosobowe zaproszenie na koncert BEATA i BAJM - Płynie w Nas Gorąca Krew 40-lat! w ERGO Arenie w Gdańsku
   Czytaj więcej o koncercie na stronie ERGO Areny


   Nauczyciele akademiccy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
   • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • dwuosobowe zaproszenie na pobyt w luksusowym Hotelu KISTON w Sulęczynie.


    Pobyt będzie obejmować dwa noclegi w komfortowych pokojach, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego, dwie obiadokolacje z lampką szampana, korzystanie z siłowni, basenu, sauny i jacuzzi (godzina kręgli do wykorzystania podczas pobytu) oraz voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w SPA dla każdej osoby

    Kliknij i zobacz stronę Hotelu KISTON

   • voucher na kurs językowy (kurs semestralny, dowolnie wybrany język)
   • dwuosobowe zaproszenie na koncert BEATA i BAJM - Płynie w Nas Gorąca Krew 40-lat! w ERGO Arenie w Gdańsku

   Nagrody w kategorii SZKOŁA NA MEDAL
   Etap powiatowy

   Szkoły, które zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają:
   • tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom szkoły w mieście lub powiecie
   • pamiątkowy medal Województwa Pomorskiego
   • zaproszenie dla dyrekcji szkoły na Pomorską Konferencję Edukacyjną oraz na uroczystą galę plebiscytu i specjalny spektakl w Teatrze Wybrzeże
   • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania
   Szkoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce w każdym mieście i powiecie otrzymają dyplom uznania od Marszałka Województwa Pomorskiego i zaproszenie dla dyrekcji szkoły na Pomorską Konferencję Edukacyjną oraz na uroczystą galę plebiscytu i specjalny spektakl w Teatrze Wybrzeże.

   Wojewódzki finał

   Szkoła, która w wojewódzkim finale zdobędzie najwięcej głosów otrzyma główne nagrody:
   • tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom szkoły na Pomorzu
    dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • statuetkę Nauczyciel na Medal przekazaną na ręce dyrekcji placówki
   • voucher o wartości 3000 złotych na zakupy w dowolnie wybranym markecie Leroy Merlin


   Szkoły, które w wojewódzkim finale zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
   • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
   • vouchery na zakupy w dowolnie wybranym markecie Leroy Merlin o wartości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


   Informacji o akcji udziela Agnieszka Piech - tel. 797 001 066
   e-mail: agnieszka.piech@polskapress.pl

   PARTNERZY PLEBISCYTU:


   Regulamin


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo