Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Natalia Partyka została Człowiekiem Roku 2008

Jarosław Zalesiński
Natalia Partyka – Człowiek Roku 2008
Natalia Partyka – Człowiek Roku 2008 Tomasz Bołt
Natalia Partyka została w piątek ogłoszona Człowiekiem Roku "Polski Dziennika Bałtyckiego".

Brawa, jakie w sali sopockiego Sheratona rozległy się po ogłoszeniu werdyktu Kapituły, świadczyły o tym, że wszyscy goście - politycy, biznesmeni, ludzie kultury i mediów, uznali ten werdykt za najtrafniejszy. Z jednym wyjątkiem - samej Natalii Partyki.

- Naprawdę nie spodziewałam się - mówiła po odebraniu pamiątkowej statuetki. - Bardzo mnie proszono, żebym tu dzisiaj przyszła, ale nie wiedziałam, w jakim celu.

- Jest mi ogromnie miło, że moje sukcesy i moja gra zostały docenione - powiedziała "Polsce Dziennikowi Bałtyckiemu" już po zakończeniu gali. - Miniony rok miałam rzeczywiście bardzo udany, ale kiedy się spojrzy na pozostałe nominowane osoby, widać, że każda tak samo zasłużyła sobie na to wyróżnienie. Czy moja postawa może być jakimś wzorem dla innych? Zapewne dla innych sportowców. Ale może też dla tych, którzy mają jakieś marzenia. Jest coraz więcej osób, które odkrywają, że można i warto je realizować.

O Natalii Partyce świat usłyszał przy okazji ubiegłorocznej olimpiady w Pekinie. Natalia, jako jedna z dwóch zawodniczek, wystąpiła tam i na olimpiadzie, i na późniejszej paraolimpiadzie, na której rywalizują niepełnosprawni sportowcy. Natalia, mimo że od urodzenia nie ma prawego przedramienia, wybrała dla siebie przed laty dyscyplinę sportową, w której, wydawałoby się, nie może osiągnąć żadnych sukcesów - tenis stołowy. Dziś jest jedną z najlepszych zawodniczek nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ma stałe miejsce w polskiej kadrze. Na co dzień studiuje w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Na gali, poza ogłoszeniem Natalii Partyki Człowiekiem Roku "Polski Dziennika Bałtyckiego 2008", przedstawiono także kilka innych, tradycyjnie przyznawanych przez naszą redakcję wyróżnień. Uniwersytet Gdański udowodnił, że jest uczelnią, która dobrze sobie radzi w biznesowej rzeczywistości. Reklama tej uczelni została ogłoszona Reklamą Roku. Za Top Produkt uznano dwie ważne lokalne inicjatywy - Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz Gdyński Biznesplan. Szymbarskie centrum rozsławił wymyślony i wybudowany przez Daniela Czapiewskiego dom do góry nogami, ale ta wizytówka centrum to tylko jeden z wielu pomysłów. Lidia Czapiewska, odbierająca nagrodę w imieniu męża, zdradziła, że pan Daniel bawi akurat w Kanadzie, skąd chce przetransportować dom traperów, którzy niegdyś wyemigrowali do Kanady z Kaszub. Prezydent Szczurek, odbierając nagrodę za Gdyński Biznesplan, przypomniał, że w tym przedsięwzięciu, nastawionym na wspieranie młodych lokalnych biznesmenów, w ciągu jego paroletniej już historii pojawili się biznesmeni i firmy, które dzisiaj z sukcesem konkurują na europejskich i światowych rynkach. Gdynia mogła się poczuć usatysfakcjonowana także po ogłoszeniu tytułu Menedżera Roku. Został nim Włodzimierz Kiciński, prezes Zarządu Nordea Bank Polski SA w Gdyni.

Marcin Mindykowski, współpracownik "Polski Dziennika Bałtyckiego", student III roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim, odebrał Nagrodę im. Eli Przewoźniak dla obiecującego młodego dziennikarza

Partnerem Wielkiej Gali było Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki