Nasze piłkarki w elicie! [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

UKS PCM Kościerzyna wywalczył historyczny awans do Superligi.

Drużyna kierowana przez Dariusza Męczykowskiego wpisała się w historię kościerskiego sportu. Nasze piłkarki w dwóch meczach barażowych pokonały walczącego o utrzymanie w Superlidze Sambora Tczew. Pierwszy mecz odbył się w Kościerzynie. Obie drużyny pokazały, że kluczem do zwycięstwa będzie defensywa. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 9:8 dla Kościerzyny. W drugiej części lekką przewagę zyskały przyjezdne, ale nasze piłkarki nie pozwoliły uciec przeciwnikowi.

Przełom nastąpił w 57 min., gdy UKS PCM wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach gospodynie zdołały rzucić jeszcze cztery bramki i wygrały 21:15.

Rewanż w Tczewie był powtórką z pierwszego meczu. Nasz zespół postawił na obronę, o czym świadczy fakt, że pierwsza bramka padła w 5 min., a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 8:7 dla UKS PCM. W drugiej połowie żelazna defensywa kościerzynianek przyniosła efekty i mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 15:14.

- Kluczem do zwycięstwa była wielka wola walki i ambicja - stwierdził Dariusz Męczykowski. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi , że notujemy historyczny sukces. Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy nas wspierali.

Występy w Superlidze będą doskonałą okazją do promocji naszego regionu w całym kraju, tym bardziej, że mecze są transmitowane w telewizji. Warto dodać, że dalsze losy naszego zespołu będą również zależeć od wsparcia finansowego kościerskich samorządów, które poprzez występy naszej ekipy w elicie mogą dużo zyskać na wspomnianej promocji.