Nasi dwaj I-ligowcy polegli w sobotę. Co w niedzielę zrobi Arka Gdynia?

RR
Drutex-Bytovia zaliczyła zawstydzającą porażkę przed własną publicznością
Drutex-Bytovia zaliczyła zawstydzającą porażkę przed własną publicznością Lucyna Nenow / Polska Press
Ani Drutex-Bytovia, ani Chojniczanka nie popisały się w sobotę. Bytowiacy przegrali na własnym boisku aż 1:4 z Dolcanem Ząbki. Z kolei drużyna trenera Mariusza Pawlaka nie dała rady w Olsztynie Stomilowi i uległa mu 0:2.

Szczgólnie zawiedli w sobotę piłkarze Tomasza Kafarskiego. To był bowiem pierwszy mecz Druteksu-Bytovii przed własną publicznością w tym sezonie. Pierwszy przy nowiutkim, sztucznym oświetleniu. Poza tym pojedynek zapowiadano, jako starcie dwóch snajperów: Janusza Surdykowskiego z Bytovii i Daniela Gołębiewskiego z Dolcanu. Nic więc dziwnego, że już przed meczem wiadomo było, że na trybunach zasiądzie komplet widzów - 1800 osób.

Wyszła jednak wielka klapa. Gospodarze nie sprostali presji. Doszło nawet do tego, że niezawodny Surdykowski nie wykorzystał rzutu karnego. Wspomniany Gołębiewski znalazł za to dwukrotnie drogę do bramki Bytovii. A jego kolega Damian Świerblewski uczynił tak samo. Honor gospodarzy uratował Krzysztof Bąk, ale marne to pocieszenie, skoro nasza drużyna przegrała aż 1:4. Trzeba zaznaczyć, że od 66 minuty (przy stanie 1:3) gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marka Opałacza.

Kiepskie humory mieli też piłkarze Chojniczanki, którzy przekonali się, że w Olsztynie nie ma lekko. Najpierw Dominika Hładuna pokonał Michał Trzeciakiewicz, a w drugiej połowie Tomasz Wełna. Stomil wygrał 2:0 mimo to, że od 66 minuty grał... w dziesiątkę. Wówczas z boiska, za drugą żółtą kartkę, wyleciał Wełna.

W niedzielę o godz. 17 Arka Gdynia zagra w Pruszkowie z Pogonią Siedlce. Czy żółto-niebiescy uratują nas przed wstydem i chociaż oni dadzą swoim kibicm uciechę?