Największe tereny narciarskie w Austrii

Materiał Informacyjny

Austria to od lat jeden z najpopularniejszych, jeżeli nie najbardziej popularny kierunek wypraw narciarzy z Europy i świata. Austria stoi nartami - nie bez powodu od dziesiątków lat odbywają się właśnie tam najważniejsze zawody sportowe, a najlepsze drużyny narciarskie z całego świata wybierają Austrię na miejsce treningów sportowych. Ten niewielki powierzchniowo kraj może pochwalić się bowiem najpiękniejszymi terenami do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa i innych sportów zimowych. Przepiękne krajobrazy, niewielkie odległości pomiędzy terenami narciarskimi, gwarancja pogody, wysokie standardy w ośrodkach narciarskich, niezliczone kilometry doskonale przygotowanych tras dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, duża liczba wyciągów, lodowce gwarantujące doskonałe warunki śniegowe, karnety narciarskie pozwalające na dogodną eksplorację dużej liczby tras zjazdowych to tylko niektóre z licznych zalet, które co roku przyciągają na austriackie stoki tysiące miłośników białego szaleństwa.

Nie bez znaczenia jest również oferowana w austriackich regionach narciarskich bogata oferta apres ski. Z roku na rok powiększa się również liczba gości z Polski, którzy decydują się na ferie zimowe w Austrii. Dzięki coraz lepszym polskim drogom możemy znaleźć się w austriackich regionach narciarskich już po kilku godzinach jazdy. Mamy do wyboru liczne tereny narciarskie - większość tych najbardziej znanych położona jest w jednym z trzech najbardziej popularnych pod względem narciarskim regionów. Na pierwszym miejscu należy wymienić oczywiście Tyrol. To prawdziwa wizytówka narciarskiej Austrii - znajdziesz tam wszystko, o czym może zamarzyć narciarskie serce. Wyróżnia się z pewnością Dolina Ziller, która nazywana jest najaktywniejszą doliną na świecie. Nic w tym dziwnego - słynie nie tylko z ponad 500 km doskonale przygotowanych tras narciarskich, ale również z niezliczonych możliwości spędzania czasu wolnego. Najbardziej znane ośrodki w Tyrolu to Kitzbühel, Ischgl, Sölden oraz St. Anton. Kolejnym pewniakiem w tym regionie jest malowniczy region Doliny Brixen z terenem narciarskim SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental.

Drugim po Tyrolu klejnotem koronnym narciarstwa alpejskiego jest z pewnością Ziemia Salzburska z regionem Zell am See/Kaprun, gdzie o dobre warunki śniegowe zadba tamtejszy lodowiec. Trzecim najczęściej polecanym austriackim regionem jest położona na południu kraju Karyntia. To region o zróżnicowanym krajobrazie, który oprócz tras do uprawiania narciarstwa zjazdowego, zapewnia również świetne warunki do uprawiania innych sportów zimowych. Górski krajobraz Karyntii wzbogaca 200 jezior, które w połączeniu z licznymi trasami rowerowymi zachęcają do odwiedzenia tego regionu również w lecie. Czeka tam na nas ponad 280 km tras, 90 kolejek i wyciągów oraz dziesiątki restauracji i lokali apres ski.

Znanym terenem narciarskim jest też region Schladming-Dachstein. Schladming-Dachstein należy do terenu narciarskiego 4-Berge-Skischaukel w regionie narciarskim Ski amadé w kraju związkowym Styria. "Ski amadé" to niezliczone możliwości wyboru tras zjazdowych, doskonała okolica do uprawiania innych sportów zimowych, choćby świetny snowpark dla snowboardzistów, a także szeroka oferta apres ski. Karnet narciarski "Ski amadé" umożliwia korzystanie z ponad 760 tras narciarskich i około 270 wyciągów. Wymarzone trasy zjazdowe z gwarancją pogody znajdą zarówno narciarze początkujący jak i profesjonaliści.=. Część stoków jest oświetlona, co zapewnia również możliwości aktywnego spędzania zimowych wieczorów. Nie sposób skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji w trakcie jednego zimowego urlopu - kto raz zasmakuje walorów "Ski amadé", chętnie powróci w te okolice. Wszystkie wspomniane tereny narciarskie zostały wielokrotnie docenione w niezależnych rankingach narciarskich, a to nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach krajobrazy i doskonale przygotowaną infrastrukturę narciarską, ale również na bogatą ofertę rozrywkową i kulturalną.

Bezrobocie wzrosło przez epidemię koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie