70-letnia Meksykanka, María de la Luz, jest w zaawansowanej ciąży. Jeśli dojdzie do pomyślnego rozwiązania, kobieta pobije rekord należący do Hiszpanki Maria del Carmen Bousada de Lara, która do tej pory była najstarszą matką świata. Mowa o udokumentowanych przypadkach zajścia w ciążę - jeśli uwzględnimy także nieoficjalne doniesienia, sprawa wygląda nieco inaczej.

Jak podaje The Sun, 70-letnia Maria de la Luz pochodząca z Mazatlan w Meksyku jest w szóstym miesiącu ciąży. Jeśli dojdzie do narodzin, będzie to jej ósme dziecko. Kobieta na razie nie ujawnia szczegółów, jednak pochwaliła się zdjęciami USG.

O samej ciąży miała dowiedzieć się przed trzema miesiącami

Bolały mnie nogi, wymiotowałam i miałam zawroty głowy

- mówi kobieta.

Najstarsza matka świata?

Jeśli dojdzie do pomyślnego rozwiązania, to 70-latka stanie się najstarszą, oficjalnie potwierdzoną matką świata. Na chwilę obecną najstarszą kobietą, która zaszła w ciążę i urodziła dziecko jest Maria del Carmen Bousada de Lara pochodząca z Kadyksu w Hiszpanii. W grudniu 2006 roku - w wieku 66 lat - wydała na świat bliźnięta, bijąc wcześniejszy rekord Rumunki, Adriany Iliescu. Jak przyznała, okłamała lekarzy twierdząc, że ma 55 lat.

Czy na pewno najstarsza?

Najstarsze matki świata nie byłyby w stanie urodzić dziecka w podeszłym wieku bez pomocy lekarskiej. Metody takie jak kuracja hormonalna czy in vitro umożliwiają posiadanie potomstwa w momencie, w którym natura nie daje takiej możliwości. Nie wszystkie przypadki urodzeń są jednak w pełni udokumentowane. Jeśli weźmiemy pod uwagę nieoficjalne doniesienia, miano najstarszej matki świata przypada Daljinder Kaur, która urodziła potomstwo w wieku 72 lat. Tym samym Maria de la Luz nie pobije rekordu. Jakie są inne najstarsze matki świata? Sprawdźcie!
Zobacz galerię

Zobaczcie także 10 kobiet, które zmieniły świat: