Podania o pracę z błędami ortograficznymi w każdym wersie, CV napisane luźnym stylem niezobowiązującej konwersacji ("umiejętności? to zależy od dnia"), ale też Curriculum Vitae, w którym kandydat - balansując na cienkiej linii między poczuciem humoru a bezczelnością - jednak ujął pracodawcę. Zobaczcie najdziwniejsze i najśmieszniejsze CV, wysłane przez osoby szukające pracy.

Najśmieszniejsze CV. Warto zaskoczyć pracodawcę?

Osoby szukające pracy wiedzą, że podstawą jest dobrze napisane CV. Niektórzy kandydaci za bardzo do serca biorą sobie jednak poradę, aby w Curriculum Vitae zaskoczyć potencjalnego pracodawcę. Trzeba pamiętać, że to co jednych pracodawców rozśmieszy w CV, innych może zniechęcić.

Sprawdź: Jak stworzyć idealne podanie o pracę? [PORADNIK]

Najdziwniejsze podania o pracę. Szczerość do bólu?

Inni kandydaci z kolei stawiają na szczerość ("Umiejętności? No to różne, ale matematyk nie jestem"). Nie zawsze się to opłaca, a często jest po prostu śmieszne.

Zobacz też: Najlepsze CV. Jak zrobić oryginalne CV? 25 przykładów kreatywnych CV [ZDJĘCIA]

Najśmieszniejsze CV. Poczucie humoru pomaga?

Zabawne CV nie zawsze się opłaca. Czasami jednak pracodawca docenia poczucie humoru kandydata (zobaczcie podanie chłopaka ubiegającego się o pracę w McDonald'sie na Florydzie).

Zdarzają się też pracodawcy, którzy ze sterty CV potrafią wyłuskać prawdziwe perełki i zatrudniają pracowników z poczuciem humoru, ale znających granice dobrego smaku, kreatywnych i zaskakujących niebanalnością, uprzejmych i taktownych jednocześnie. Takim przykładem jest pani z biura obsługi klientów, o której ostatnio głośno w internecie.

Czytaj więcej na ten temat: Niesamowita korespondencja z działem obsługi klienta. Pan Krzysztof chciał kupić roletę, ta była chwilowo niedostępna [zapis korespondencji]

Zobacz też: Najdziwniejsze ogłoszenia o pracy. "Zatrudnimy kobietę na pierogi i surówki"

Zobacz również: W CV Polaków roi się od kłamstw

(regiopraca.pl)

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: